کاردار ایران در یمن خبر داد

توافق ایران و یمن برای تشکیل کمیته مشترک سیاسی

کاردار ایران در صنعا از توافق ایران و یمن برای تشکیل کمیته مشترک سیاسی خبر داد و گفت در آینده نزدیک هیاتی سیاسی از صنعا به تهران سفر می‌کند.

مرتضی عابدینی ، کاردار ایران در یمن در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به سفر روزگذشته حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه به صنعا و دیدار با مقامات این کشور اظهارکرد: در این سفر دیدارها و رایزنی های خوبی به ویژه با وزیر خارجه در زمینه مسائل دو جانبه و منطقه ای و تحولات در سوریه و بحرین صورت گرفت.

وی افزود: معاون وزیر خارجه در این دیدارها با اشاره به ضرورت ثبات و امنیت یمن تاکید کرد ایران همواره از وحدت و ثبات و امنیت در یمن حمایت کرده است و امنیت یمن را امنیت خود می داند.

عابدینی ادامه داد: در دیدارهای امیرعبداللهیان درباره پیگیری عوامل شهادت مرتضی اسدی ، و ربودن نوراحمد نیکبخت گفت وگو و آخرین اقدامات بررسی و ضمن تشکر از اقدامات انجام شده تاکید شد که این تلاش ها مضاعف شود تا دیپلمات کشورمان در سلامت کامل آزاد شود و نزد خانواده خود بازگردد.

وی تصریح کرد: طرف یمنی هم با تاکید بر مسوولیت دولت این کشور در این رابطه مجددا اعلام کرد که تمام تلاش های خود را در این جهت به کار می گیرد.

این دیپلمات کشورمان در صنعا اضافه کرد: دو طرف شفاف و برادرانه با هم گفت وگو کردند و نسبت به موضوعات مختلف تفاهم خوبی حاصل شد.

عابدینی افزود: یکی از دستاوردهای این سفر توافق دو طرف برای برگزاری کمیته مشترک سیاسی بود که بر این اساس قرار شد در آینده نزدیک هیاتی از یمن برای تشکیل این کمیته به تهران سفر کند.

وی گفت: در این کمیته مشترک سیاسی تمام مسائل مورد علاقه دو کشور در موضوعات مختلف مورد گفت وگو و تبادل نظر قرار می گیرد.

انتهای پیام

کد N293934