الاخبار:

پوتین همکاری نظامی با سوریه را تقویت می‌کند/ تاثیر مستقیم بحران اوکراین بر سیاست خارجی کرملین

آفریقا و خاورمیانه

یک روزنامه لبنانی در گزارشی اعلام کرد: رئیس جمهور روسیه تصمیم نهایی خود را درباره سوریه پس از زلزله سیاسی که در اوکراین رخ داد، گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه لبنانی الاخبار به نقل از منابع دیپلماتیک اعلام کرد: "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه تصمیم نهایی خود را درباره سوریه پس از زلزله سیاسی که در اوکراین رخ داد، اتخاد کرده است.

بنابراین گزارش، پوتین پس از تنشهای ایجاد شده با دولت اوکراین و کشورهای غربی، در حمایت از نظام سوریه مصمم تر شده و تصمیم دارد توافقات نظامی جدیدی را با "بشار اسد" به امضا برساند.

تشکیل کمیته مشترکی میان روسیه و سوریه که هدف آن تقویت همکاری های تجاری و اقتصادی اعلام شده، نکات مهم دیگری را نیز نشان می دهد. بر این اساس، مسکو برای ریاست این کمیته "دیمیتری راگوزین" را که معاون نخست وزیر و رئیس کارخانجات صنایع جنگی روسیه است،انتخاب کرده است. این انتخاب نشان می دهد مقامات روسی در تشکیل کمیته فعلی، تقویت و افزایش سطح همکاری نظامی را به عنوان هدف اصلی پیگیری می کنند.

بنابر اعلام منابع دیپلماتیک، دیمیتری راگوزین شخصیتی بسیار پیچیده تر از احراز مقام معاونت نخست وزیری روسیه را داراست و بر تمام اسرار نظامی و توانمندی های تسلیحاتی روسیه اشراف کامل دارد.