با تداوم بن بست سیاسی،‌میانجی‌گران ونزوئلا را ترک کردند

سیاسی

اقدامات وزرای امور خارجه سه کشورآمریکای لاتین در پایان دادن به بن بست در مذاکرات میان دولت ونزوئلا و مخالفان در حالی با شکست مواجه شد که کنگره آمریکا در قانونی به دنبال مجازات مقام‌های کاراکاس در نقض حقوق بشر است.

اقدامات وزرای امور خارجه سه کشورآمریکای لاتین در پایان دادن به بن بست در مذاکرات میان دولت ونزوئلا و مخالفان در حالی با شکست مواجه شد که کنگره آمریکا در قانونی به دنبال مجازات مقام‌های کاراکاس در نقض حقوق بشر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزرای امور خارجه کلمبیا، برزیل و اکوادور، پس از سفر دو روزه بدون نتیجه خود در متقاعد کردن بازگشت مخالفان نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا بر سر میز مذاکره کاراکاس را ترک گفتند.

این مذاکره برای کاهش تنش‌ها و بحران سیاسی در ونزوئلا قرار بود انجام شود.

این دیپلمات‌ها در بیانیه روز سه شنبه خود به دو طرف درگیر تاکید کردند تا گام‌های بعدی را برداشته و تاریخی دیگر را در برگزاری نشستی در آینده نزدیک تعیین کنند.

رهبران مخالف دولت کاراکاس هفته گذشته از مذاکرات خارج شده و خواستار تظاهرات اعتراضی گسترده علیه دولت شدند.

مخالفان دولت ونزوئلا به عنوان پیش شرط شرکت در این مذاکرات خواستار رسیدگی به یکسری پیشنهادها شدند که از جمله آن می‌توان به عفو فعالان محبوس و تشکیل یک کمیته مستقل برای تحقیق مرگ 42 تن مرتبط با تظاهرات ضد دولتی که از فوریه 2014 آغاز شد، هستند.

رامون گیلر مو آولدو، مدیر اجرایی ائتلاف اتحاد دموکراتیک روز سه شنبه در یک گفت‌وگوی خبری گفت: تعهدات دولت ونزوئلا کافی نیست.

مادورو، مخالفان را به طرفداری از کارشکنی متهم کرده و می‌گوید: کناره‌گیری این افراد از مذاکره بی‌اعتنایی به خواسته‌ها و تمایلات مردم کشور و کمک به دشمنان ونزوئلا است.

وی سه شنبه شب در یک نشست تلویزیونی با متحدانش، موضع مخالفان را در مذاکرات رد کرد و گفت: من به دعوت از آن‌ها همچنان ادامه می‌دهم. اقدامات دولت آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه ونزوئلا با پیشرفت‌هایی رو به رو بوده و کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با 16 رای موافق در برابر دو رای مخالف لایحه‌ای را که مربوط به منع صادور ویزا و مسدود کردن دارایی‌های مقام‌های ونزوئلایی متهم به نقض حقوق بشر در جریان ناآرامی‌های اخیر هستند تصویب کرد.

سناتور مارکو روبیو، جمهوری خواه فلوریدایی و یکی از ارایه دهندگان این لایحه گفت: امیدوارم تمام سنا در چند هفته آینده به این لایحه رای مثبت دهند.

انتهای پیام

کد N293803