تحلیل سایت انتخاب؛ کیهان برای تخریب رئیس دولت، تریبون رادیو اسرائیل شده است

ایسنا نوشت:

روزنامه کیهان که به تنها رسانه پوشش‌دهنده تحلیل‌های فردی به نام «منوشه امیر» در ایران مشهور است، بار دیگر با انتشار اظهارات توهین‌آمیز این اسرائیلی سعی کرد با همان روش قدیمی و منکوب‌شده، اثبات کند که اظهارات رئیس‌جمهور ایران خلاف واقع است.

سایت انتخاب با این مقدمه نوشت: براساس منطق کیهان، چون منوشه امیر با ادبیاتی مضحک و بچه‌گانه، رئیس‌جمهور ایران را تشویق کرده، پس حرف دلاوران دلواپس صحیح است و لابد سخنان دکتر روحانی، غلط!

این روزنامه با تیتر توهین‌آمیز استقبال ویژه رادیو اسرائیل از اظهارات ناپخته، در اقدامی کم‌سابقه، ۱۷ خط از تحلیل یک اسرائیلی ضدایرانی علیه نظام اسلامی و رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران را منتشر کرده است.

«منوشه امیر»، نامی که تنها در میانه اخبار روزنامه کیهان و گاه تیترهای درشت آن دیده می‌شود، در جای جای تحلیل خود، ضمن توهین به حضرت امام خمینی (ره)، نظام اسلامی، جریان‌ها و گروه‌های سیاسی، از تعابیری استفاده می‌کند که انتشار آن توسط هر رسانه دیگری، احتمالا با ورود هیات نظارت همراه خواهد بود.

اینکه با حمایت‌های روزنامه کیهان، هر خزعبل و هذیانی از سوی رادیو اسرائیل بالاخص منوشه امیر در رسانه‌های ایران بازتاب پیدا می‌کند تا همین روزنامه بتواند حرف خود را از دهان یک صهیونیست به گروه‌ها، جریان‌ها و افراد داخلی بیان کند، نشان‌دهنده روش غیراخلاقی و بسیار زننده روزنامه فخیمه کیهان است و از دیگر سو، قهقهه مستانه یک تحلیلگر جزء، آن هم در اسرائیل را بلند می‌کند که چون اویی، چند سالی است به مدد «کیهان»، تاثیر رسانه‌ای در جمهوری اسلامی ایران دارد!

منوشه امیر سال‌هاست با اطلاع از پوشش کم‌نظیر تحلیل‌هایش در روزنامه کیهان، می‌داند که چه می‌گوید! او کاملا عامدانه و دانسته، هر از گاهی با کوبیدن یک جریان و یا گاه تشویق یک گروه، به دنبال تنش و تشنج در محافل سیاسی ایران است، جریانی را می‌کوبد و از یک جریان سیاسی دیگر در داخل حمایت می‌کند تا بازتاب سخنانش (بعد از انتشار در کیهان)، اتهام و اتهام‌کشی به راه بیندازد.

این فرد که مثل بسیاری از چهره‌های ناشناخته اپوزوسیون، به مدد کیهان، موفق شد نام و سفره‌ای برای خود دست و پا کند، این بار با اطلاع از حمله سراسیمه و بی‌امان گروهی از منتقدان داخلی به رئیس‌جمهور، در صدد است که بهانه‌ای دیگر برای حمله را مهیا کند.

ما ضمن عذرخواهی از روح پرفتوح حضرت امام خمینی (ره) و با پوزش از نظام اسلامی، پیشگاه ملت ایران و البته ریاست محترم جمهوری (که مخاطب اصلی این خبر است)، متن کامل خبر روزنامه کیهان، که تحلیل یک اسرائیلی است، را صرفا جهت اطلاع مردم و برخی مسئولان یا استفاده احتمالی هیات نظارت، در پی می‌آورد:

«رادیو اسرائیل از برچسب‌زنی‌های رئیس‌جمهور به منتقدان استقبال کرد.

منوشه امیر در تحلیلی که وب‌سایت رادیو اسرائیل منتشر کرده نوشت: حسن روحانی بی‌حوصله شده و به سیم آخر زده و خیلی صریح و روشن سخن می‌گوید و از تهدیدهای سپاه پاسداران و هشدارهای نظام نیز ککش نمی‌گزد. او در یکی از سخنرانی‌های چند روز پیش می‌گوید که در حکومت اسلامی ایران افرادی وجود دارند که از بحران سود می‌برند و از آشوب پول به جیب می‌ریزند و از تنش سیاسی تغذیه می‌کنند. همین سخن را یکی از معاونان ارشد او تکرار می‌کند. گستاخی بسیار می‌باید که روحانی چنین سخنی بگوید و این‌گونه پرده از چهره رژیم بدرد(!) خوب احساس می‌شود که کاسه صبرش لبریز شده و دریافته است که دست و بالش را بسته‌اند و علیه دولتش توطئه‌چینی می‌کنند و حتی ممکن است که نقشه قتل او را بریزند. او نیز خوب می‌داند که عوامل پرقدرتی در رژیم وجود دارند که برای حفظ توان زورگویی و خودسری خویش حاضر به ارتکاب هر نوع جنایتی هستند. کافی است که چند پیچ و مهره هلیکوپتری را که حامل روحانی به یکی از استان‌هاست شل کنند یا در مسیر حرکت کاروان او در جاده کلکی بزنند. تصادمات اتوبوس و اتومبیل و کشته شدن مشکوک افرادی که از دیدگاه رژیم نامطلوب تشخیص داده شده‌اند، در حکومت اسلامی ایران یک پدیده نادر نیست!

رادیو اسرائیل افزود: ولی اگر حسن روحانی پرده‌دری می‌کند و با صراحت می‌گوید که در حکومت عواملی وجود دارند که سودشان در ادامه تنش و درگیری و آشوب است، شاخ فیل نشکسته و کشف آمریکا نکرده است. از روز اولی که این رژیم روی کار آمد شیوه‌اش همین بود (!) ۳۵ سال است ادعا می‌کنند که دشمن کمین کرده و می‌خواهد آسیب برساند و ضربه بزند. مفهوم این سخن آن است که رژیم دهان منتقدین را ببندد، روزنامه‌ها را تعطیل کند و سکوت گورستانی در ایران برقرار سازند (!)

تحلیلگر رادیو رژیم صهیونیستی آنگاه با استناد به مواضع شجاعانه حضرت امام در دفاع مقدس نوشت: برحسب معیارهای حسن روحانی حتی خمینی هم بحران‌آفرینی می‌کرد (!) چرا که او جنگ را ۸ سال ادامه داد ... حسن روحانی شهامت نشان داده وقتی که می‌گوید در حکومت اسلامی عواملی وجود دارند که نفع خود را در ادامه تنش و درگیری می‌یابند.

گفتنی است آقای روحانی در ادبیاتی که ان‌شاءالله از سر بی‌دقتی است، گفتمان مقاومت را به شعر و شعار فرو می‌کاهد و ادعا می‌کند که کسانی می‌خواهند ما به روی دنیا خنجر بکشیم (!) در حقیقت این همان مضمونی است که غرب به خاطر عزت و استقلال ملت ایران و سایر ملت‌های مستقل علیه آنها ترویج می‌کند.»

به گزارش انتخاب، انتشار این خبر توهین‌آمیز در مورد رئیس‌جمهور در شرایطی از سوی این روزنامه منتشر شده که روز گذشته سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن انتقاد شدید از برخی رسانه‌ها که بی‌محابا به دولت می‌تازند، گفت: اگر خطا کنند و برابر مشی رهبری حرکت نکنند، با آن‌ها برخورد می‌کنیم ... باید همه همتمان را بگذاریم در پشتیبانی از دولت ... رهبری فرمودند از دولت حمایت کنید، آرامش جامعه را به هم نزنید.

 

23503

کد N293524