سفارت مخالفان سوری در پاریس؛

اولاند: از هیچ تلاشی برای ارجاع پرونده سوریه به دادگاه کیفری دریغ نمی‌کنیم

رئیس جمهور فرانسه در کنفرانس خبری با رئیس ائتلاف مخالفان سوریه اعلام کرد که پاریس از هیچ تلاشی برای ارجاع پرونده سوریه به دادگاه کیفری بین‌المللی دریغ نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در کاخ الیزه در پاریس کنفرانسی خبری با احمد الجربا، رئیس ائتلاف مخالفان سوریه برگزار کرد.

وی با بیان اینکه اوضاع در سوریه ایجاد می‌کند که جامعه بین‌الملل به این کشور توجه کند، اظهار کرد سفارت‌خانه ائتلاف مخالفان سوریه در پاریس باز خواهد شد.

رئیس جمهوری فرانسه جزئیات بیشتری درخصوص باز شدن سفارت‌خانه ائتلاف مخالفان سوریه در پاریس ارائه نداد.

وی تصریح کرد: فرانسه از هیچ تلاشی در شورای امنیت جهت صدور قطعنامه‌ای که امکان ارجاع پرونده سوریه به دادگاه کیفری بین‌المللی را فراهم سازد دریغ نخواهد کرد.

فرانسوا اولاند انتخابات ریاست جمهوری سوریه در سوم ژوئن را در پی اوضاع خطرناک در سوریه و در شرایطی که میلیون‌ها سوری آواره شده‌اند، محکوم کرد.

در همین راستا احمد الجربا که سفر خود به پاریس را شنبه گذشته آغاز کرده و این سفر چند روز به طول می‌انجامد، گفت استعفای اخضر الابراهیمی، فرستاده سابق سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه خود نشانگر این است به دلیل اقدامات نظام سوریه، روند سیاسی در این کشور شکست خورده است.

الجربا با این ادعا که کاندیداتوری بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در انتخابات این کشور یک "کمدی سیاه" است اعلام کرد که با هم‌پیمانان این ائتلاف درصدد است این اقدام "مضحک" را متوقف سازد و حمایت بیشتری از گروه‌های میانه‌رو صورت بگیرد تا از این طریق توازن قدرت در سوریه صورت بگیرد.

انتهای پیام

کد N293499