وزیر خارجه اکوادور از بازگشایی پل مذاکرات در ونزوئلا خبر داد

ونزوئلا,اوناسور

مادرید- ایرنا- وزیر خارجه اکوادور اعلام کرد ، وزرای خارجه اتحادیه کشورهای آمریکای جنوبی (اوناسور) و ˈآلدو جیوردانوˈ نماینده دیپلماتیکی واتیکان ، موفق به ˈبازگشایی مذاکراتˈ بین دولت ونزوئلا و مخالفان دولت پس از انجماد روند گفت و گوها شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری افه ،ˈریکاردو پاتینیوˈ که یکی از میانجی گران بین المللی مذاکرات است، سه شنبه شب با اعلام این خبر گفت که اوناسور و نمایندگی واتیکان در مذاکرات پیشرفت داشته اند.

وی تاکید کرد که دولت ˈنیکلاس مادوروˈ رییس جمهوری ونزوئلا و حزب جناح مخالف ائتلافی ˈ میز وحدت دموکراتیکˈ، آمادگی خود را برای گفت و گوهایی که به دنبال پایان دادن به بحران ونزوئلا است، نشان دادند.

ˈرامون گیئرمو آولدوˈ دبیر اجرایی میز وحدت دموکراتیک نیز روز گذشته اذعان کرد که اوناسور و نمایندگی واتیکان در حال تلاش برای ایجاد شرایط لازم ادامه گفت وگوها با دولت هستند.

جناح مخالف دولت در این رابطه روز دوشنبه ، اسنادی را همراه با خواسته های خود برای از سرگیری مذاکرات به اوناسور ارایه داد که تهیه گزارشاتی در مورد وضعیت دستگیر شدگان در طول اعتراضات ضد دولتی و نقض حقوق بشر از جمله این خواسته ها است.

آولدو جیوردانی در 12 می (22 اردیبهشت ) از تعلیق جلسات گروه های کاری در اعتراض به تصمیم دولت در ˈادامه اعمال سرکوبی های غیر قابل توجیه علیه تظاهرکنندگانˈ خبر داده بود.

اروپام **1234** 1917
کد N293264