رییس سازمان زندان‌ها:

عدم توجه به خانواده زندانی، ناامنی بالقوه ایجاد می‌کند

رییس سازمان زندان‌ها گفت: عدم توجه به خانواده زندانی می‌تواند یک ناامنی بالقوه را در سطح جامعه به وجود می‌آورد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اصغر جهانگیر رییس سازمان زندان‌های کل کشور با حضور در دوازدهمین مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان مرکز اظهار کرد: حضور نهادها در سطح جامعه بسیار تاثیرگذار است و ما در هر سازمانی که قرار داریم، بخشی از آن رسمی و بخشی دیگر غیررسمی است. بنابراین میزان تعامل دستگاه‌ها در موضوعات مختلف بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: امروز نگاهی که در سازمان زندان‌ها نسبت به حمایت از خانواده زندانیان مطرح است، با نگاهی که برخی سازمان‌های دیگر دارند، یکسان نیست و زمانی که این نگاه‌ها به صورت یکسان تعریف نشود، نحوه تعاملات نیز متفاوت خواهد شد.

رییس سازمان زندان‌های کل کشور با بیان اینکه عدم توجه به خانواده زندانی می‌تواند یک ناامنی بالقوه را در سطح جامعه به وجود بیاورد، گفت: در بحث حمایت از خانواده‌های زندانی افراد امین می‌توانند در ارتقای انجمن‌ها برای حمایت از خانواده‌های زندانی نقش بسزایی داشته باشند بنابراین مقوله حضور افراد خیر در این انجمن‌ها بسیار مهم است.

جهانگیر ادامه داد: باید دقت کنیم در رابطه با حمایت از خانواده زندانی، کسی با انگیزه خاصی وارد نشود، مثلا اگر فردی برای کمک انگیزه سیاسی داشته باشد، ممکن است این موضوع تهدید تلقی شود بنابراین انگیزه‌هایی که درخصوص حمایت از خانواده‌های زندانی صورت می‌گیرد، باید دقت کنیم که رنگ و بوی خاصی به خود نگیرد.

وی بیان کرد: باید با حمایت‌های مادی و معنوی از خانواده‌های زندانیان از آسیب‌هایی که ممکن است در سطح جامعه رخ دهد، جلوگیری کنیم. همچنین سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری را نیز باید مورد توجه قرار دهیم.

رییس سازمان زندان‌های کل کشور خاطرنشان کرد: اگر جمعیت کیفری دائم زندانی تولید کند، قطعا کمک‌ها به حد کافی نمی‌تواند نقش خود را ایفا کند.

جهانگیر در پایان گفت: امیدواریم این جلسات سطح فرهنگسازی در جامعه برای کمک به خانواده زندانی را ارتقاء دهد.

انتهای پیام

کد N293237