وزیر اطلاعات: منویات رهبری راباید با برنامه ریزی و حرکت جمعی محقق کنیم

کردستان,سرمایه گذاری

سنندج- ایرنا- وزیر اطلاعات نامگذاری هر سال از سوی رهبر معظم انقلاب را بر مبنای ضرورت ها، نیازها و دغدغه ها دانست و گفت: برای تحقق شعار ˈاقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ باید با یک برنامه ریزی و حرکت جمعی جامعه را در عرصه های فرهنگی و اقتصادی به شکوفایی برسانیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری استان کردستان در سنندج، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در اوایل امسال مبنی بر اینکه حماسه سیاسی محقق شد اما حماسه اقتصادی به تاخیر افتاد، اظهار امیدواری کرد با عزم ملی و مدیریت جهادی مسوولان، امسال در زمینه فرهنگ و اقتصاد گام مهمی برداریم.

وی با نگاهی به مقوله اقتصاد و فرهنگ از زاویه امنیت گفت: همه باید نقش خود را در شکوفایی اقتصادی و بالندگی فرهنگی کشور ایفا کنیم و سیستم اطلاعاتی کشور نیز بیگانه با اقتصاد و فرهنگ نیست.

وی اظهار کرد: اگر امنیت در جامعه وجود نداشته باشد فکرها فرصت فکر کردن در مقولات فرهنگی و دارندگان سرمایه جرات سرمایه گذاری نخواهند داشت تا شاهد تحولاتی در عرصه اقتصاد و فرهنگ باشیم، بنابراین بار سنگینی از تحقق این دو مقوله، به دوش دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی است.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه دین اسلام به گردش سرمایه در جامعه می اندیشد، گفت: جایی که سرمایه راکد باشد از دیدگاه اسلام پسندیده نیست چون سرمایه در جامعه باید به صورت سازنده، مفید، مولد و موثر بچرخد.

وی امنیت را زیربنای توسعه دانست و گفت: برای تحقق شعار رهبر معظم انقلاب باید همه دست به دست هم بدهیم و امنیت اقتصادی و امنیت سرمایه گذاری را بوجود بیاوریم و با مفاسد اقتصادی مبارزه کنیم اما شکل مبارزه با مفاسد اقتصادی باید به گونه ای تعریف، ترسیم و اقدام شود که سرمایه گذاری را به خطر نیاندازد.

علوی گفت: از طرف دیگر اگر امنیت پایدار و ماندگار بخواهیم باید سرمایه گذاری را تقویت کنیم و نه تنها سرمایه گذاری های داخلی را باید تشویق کنیم بلکه در ورود به سرمایه های خارجی هم اهتمام داشته باشیم و امنیت ملی را بالا ببریم.

به گفته وی،امنیت زمانی پایدار و ماندگار است که بر فرهنگ جامعه تکیه کرده باشد، بالندگی ، شکوفایی و رونق اقتصادی نیازمند امنیت است.

وی اظهار کرد: امنیت مردم نهاد، زایل شدنی نیست و اگر چنین امنیتی در جامعه بوجود آید رونق اقتصادی به دنبال آن می آید و به اعتقاد قرآن، خیر و برکت به آن سرزمین سرازیر می شود.

وزیر اطلاعات گفت: تا زمانی که یک فرهنگ خدا محور و امنیت ایمان محور و فرهنگ پایه، داشته باشیم می توانیم بستر را برای اقتصاد فراهم کنیم اما اگر فرهنگ ایمانی، آسیب ببیند بر امنیت و اقتصادمان تاثیر می گذارد.

حجت الاسلام و المسلمین علوی با اشاره به نیازهای کنونی جامعه در حوزه اقتصاد گفت: باید کاری کنیم که ملت و بخش خصوصی فرصت های شغلی را ایجاد کنند، باید دست به دست هم بدهیم و هم افزایی داشته باشیم.

وی گفت: دولتی بر سرکار آمده که نمی خواهد یک جناح را نادیده بگیرد و یک جناح دیگر را روی کار آورد، باید از گذشته ها عبرت بگیریم.

وزیر اطلاعات گفت: رییس با تدبیر این دولت می گوید از همه افراد شایسته، فارغ از نگاه جناحی برای توسعه کشور استفاده خواهد کرد و این نگاه، یک فرصت برای کشورمان است.

به گفته وی، خیلی درد آور است یک عده ای بیایند در این شرایط ، نقش معکوس ایفا کنند و چوب لای چرخ چنین دولتی بگذارند البته الحمدالله این افراد چندان زیاد هم نیستند و با تدبیر رهبر معظم انقلاب، اینها هم تدبیر می شوند و رهبر معظم انقلاب هرگاه چنین حرکاتی صورت می گیرد به موقع هشدارها را می دهند.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اسلام مخالفتی با کسب سرمایه از راه حلال و صحیح ندارد، گفت: برخی افراد سرمایه ای دارند که یک روز آن را در بازار ارز و سکه و یک روز دیگر در بازار ملک و زمین می اندازند و بازار را ملتهب می کنند، چنین افرادی مورد حمایت نظام نخواهند بود و دستگاه اطلاعاتی هم نه تنها حمایت نمی کند بلکه برخورد می کند.

حجت الاسلام علوی گفت: ما بنا نداریم که از سرمایه دار در کشور حمایت کنیم بلکه قصد ما حمایت از سرمایه گذار است تا در کشور ایجاد شغل شود و معیشت مردم بهبود یابد.

وی با توصیه به مدیران برای حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران واقعی افزود: کمک به این افراد سبب کاهش بیکاری و به نوعی کمک به دولت محسوب می شود.

وزیر اطلاعات از مدیران دستگاه های اجرایی خواست در زمینه صدور مجوزهای سرمایه گذاری، تشویق،تسهیل و شتاب بخشیدن به فرآیند سرمایه گذاری و کمک به ایجاد فرصت های شغلی تلاش بیشتری کنند.

وی نقش دولت را در زمینه سرمایه گذاری و ایجاد شغل، مدیریتی دانست و گفت: دولت باید بستر ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری را فراهم نماید نه اینکه خود اقدام به ایجاد شغل و سرمایه گذاری کند.ک/3

7346/533 ** 1917
کد N293185