رایزنی معاون وزیر خارجه ایران در یمن درباره دیپلمات ربوده شده

سیاسی

معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه کشورمان که به یمن سفر کرده است با دیدار با وزیر امور خارجه و مقامات ذی‌ربط امنیتی این کشور درباره موضوعات مورد علاقه دو طرف گفت‌وگو و رایزنی کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه در این دیدارها مناسبات جمهوری اسلامی ایران و یمن را روابطی تاریخی، فرهنگی و عمیق دانست و افزود: ظرفیت‌های زیادی برای گسترش روابط بین دو کشور وجود دارد.

او هم‌چنین در این دیدار، آخرین اقدامات طرف یمنی درباره احمد نیکبخت، دیپلمات ربوده شده کشورمان را جویا شد و اقدامات بیش‌تر برای آزادی هرچه سریع‌تر وی را خواستار شد.

وزیر امور خارجه یمن نیز در این دیدار با خوشامدگویی به معاون عربی و آفریقای وزیر امورخارجه کشورمان، این سفر را صفحه جدیدی در روابط دو کشور خواند و افزود: همه مقامات یمن بر توسعه روابط دوستانه با جمهوری اسلامی ایران تاکید دارند و آن را به نفع ثبات و امنیت یمن و منطقه می‌دانند.

مقامات یمنی بار دیگر ضمن تاکید بر سلامت دیپلمات ربوده شده کشورمان اضافه کردند: اقدامات مختلفی در زمینه شناسایی مرتکبان این عمل و هم‌چنین عاملان شهادت ابوالقاسم اسدی دیگر دیپلمات کشورمان انجام داده و اظهار امیدواری کردند که هر چه سریع‌تر نوراحمد نیکبخت آزاد و به ایران بازگردد.

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه در ادامه سفر خود به کشورهای منطقه برای برگزاری دومین کمیته سیاسی مشترک جمهوری اسلامی ایران و قطر عازم دوحه شد.

انتهای پیام

کد N293158