عراقچی در مجلس:

مذاکرات ایران و 1+5 تا پایان تیرماه ادامه می یابد/انتخابات اروپا نشست ها را دچار وقفه می کند

مجلس

عضو فراکسیون توسعه پایدار با اشاره به حضور عراقچی عضو ارشد تیم هسته ای در این فراکسیون گفت: معاون بین الملل وزیر امور خارجه معتقد بود که تا پایان تیرماه باید تلاش کنند که نشست ها با برنامه ریزی برای حصول نتیجه ادامه پیدا کند زیرا پس از آن پارلمان اروپا انتخابات داشته و مذاکرات ژنو دچار وقفه می شود.

اسماعیل جلیلی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، از جلسه فراکسیون توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی با عراقچی معاون امور بین الملل وزیر امور خارجه خبر داد و گفت: در این جلسه روند رو به پیشرفت مذاکرات تشریح شد.

نماینده مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عراقچی معتقد بود روند مذاکرات روند خوشبینانه است و هر دو طرف تلاش دارند در روند مثبت برای دستیابی به اهداف توافقنامه ژنو تلاش کنند.

وی با بیان اینکه عراقچی معتقد بود مذاکرات ایران و 1+5 با جدیت ادامه دارد گفت: معاون امور بین الملل وزیر خارجه اعلام کرد تا آخر تیرماه باید تلاش کنیم که نشست های ایران و 1+5 با برنامه ریزی ادامه پیدا کرده و به نتیجه دست یابد زیرا پس از تیر ماه اروپا وارد انتخابات پارلمانی شده که این امر موجب کندی روند مذاکرات و توقف کوتاه مدت آن می شود.