در پایان مأموریت سفیر ایران در لبنان صورت گرفت:

خداحافظی رکن آبادی با میشل سلیمان

سیاست خارجی

بدون شك روابط موجود میان دو ملت ایران و لبنان دارای سابقه ای تاریخی بوده و با درایت مقامات دو كشور، این روابط بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت در پایان ماموریت خود در لبنان با میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان دیدار و گفتگو كرد.

به گزارش ایلنا، رئیس جمهور لبنان در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش های سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوره ماموریت خود در لبنان در راستای تقویت روابط دو كشور اظهار داشت: از خصوصیات بارز سفرای جمهوری اسلامی ایران در لبنان، حفظ و تقویت روابط با كلیه شخصیت ها و جریان های مختلف سیاسی و مذهبی لبنان است.

میشل سلیمان با ابلاغ سلام به روحانی و دیگر مقامات جمهوری اسلامی ایران به سفرهای متعدد خود به جمهوری اسلامی ایران اشاره كرد و اظهار داشت: در این دوره شاهد رشد ممتاز روابط دو كشور در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و علمی بودیم و امیدواریم این روند همچون گذشته ادامه داشته باشد.

غضنفر ركن آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز با اشاره به توافقنامه های امضای شده میان دو كشور در چند سال اخیر از مساعدت های رئیس جمهور و دیگر مسئولین لبنانی در این راستا تشكر و قدردانی كرد و اظهار داشت: بدون شك روابط موجود میان دو ملت ایران و لبنان دارای سابقه ای تاریخی بوده و با درایت مقامات دو كشور، این روابط بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی را از خصوصیات بارز ملت لبنان برشمرد و اظهار داشت به دلیل همجواری لبنان با فلسطین اشغالی، این كشور از جایگاه ویژه ای در منطقه برخوردار است.

لازم به ذكر است رئیس جمهور لبنان در این دیدار لوح تقدیر ریاست جمهوری لبنان را به سفیر جمهوری اسلامی ایران تسلیم کرد.

کد N292639