نماینده تبریز در مجلس: همگان از مذاکره کنندگان حمایت کنند

نطق میان دستور

تهران – ایرنا – نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: درباره مذاکرات هسته ای که در جریان است نظرات افراطی و تفریطی مختلفی مطرح است که موجب نگرانی هایی برای اقشار جامعه می شود بنابراین مناسب است از همگان بخواهیم که تیم مذاکره کننده را حمایت کنند.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا، محمد حسین فرهنگی در نطق میان دستور خود امروز (سه شنبه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی افزود: مذاکره کنندگان نیز مکلف اند مطالبات مردم مبنی بر پافشاری بر منافع ملی و خطوط قرمز مذاکرات را رعایت کنند و اعلام دلواپسی و بیان نگرانی نیز امری پسندیده است .

وی یادآور شد: کشور زنده و بیدار کشوری است که همه افکار و دغدغه ها و نگرانی ها در حوزه های مختلف مطرح شود برآیند همه آنها تامین خواست عموم جامعه و منافع ملی کشور باشد.

نماینده مردم تبریز در مجلس اضافه کرد: مخالفان بین المللی جمهوری اسلامی ایران باید توجه داشته باشند که راه رسیدن به آرامش مطلوب اجتناب از زیاده خواهی و تحمیل است و این منطبق با منشور سازمان ملل می باشد.

وی در بخشی دیگراز سخنانش افزود: موضوع قرارداد مستقیم شرکت مخابرات با کارگزاران مخابرات روستایی که اخیراً مطرح شده است، به دنبال فرازونشیب ها در بند (ب) تبصره 15 قانون بودجه سال جاری است، بنابراین صندوق تامین اجتماعی و شرکت مخابرات مکلف به استمرار بیمه و انعقاد قرارداد مستقیم با کارگزاران، پیمانکاران و کارگزاران مخابرات روستایی طبق شرایط قانون کار است.

نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: «شرکت مخابرات در برخی استان ها با کارگزاران مخابرات روستایی قرارداد کامل بسته و در برخی نقاط قرارداد ساعتی منعقد شده است و متاسفانه برخی کارگزاران را نیز اخراج کرده اند، بنابراین بزرگوارانی که در هیات مدیره شرکت مخابرات بعضاً در ساعات محدودی حضور دارند و درآمدهای ده ها میلیونی و پاداش های صدها میلیونی دریافت می کنند، هنگامی که نوبت کارگران و شاغلان روستایی می رسد، سخت گیری نکنند.»

فرهنگی گفت: درآمد پیامک ها در روزهای پرترافیک سال می تواند بار مالی بیمه و حقوق کارگزاران روستایی شرکت مخابرات را جبران کند، بنابراین وزارت ارتباطات قانون را اجرا کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس یادآور شد: موضوع دیگر نگرانی از افزایش غیرقانونی حقوق و دستمزد در برخی دستگاه ها و قوا است، با تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری انتظار می رفت وحدت رویه در پرداخت حقوق کارکنان باعث ایجاد آرامش در دستگاه های اجرایی مختلف شود.

وی ادامه داد: افزایش خودسرانه حقوق کارکنان در برخی دستگاه ها باعث شده آرامش کارکنان بعضی نهادها مانند آموزش و پرورش به هم بخورد، بنابراین از دولت انتظار می رود که در نظام پرداخت ها وحدت رویه داشته باشد.

فرهنگی اضافه کرد: دستگاهی که باید منادی عدالت در جامعه باشد، بدون هماهنگی با سایر دستگاه های دولتی و حاکمیتی، شرایطی را به وجود آورده که برخی کارکنان از دریافت حقوق هایشان ناراضی شوند، بنابراین باید به این مسائل رسیدگی و تلاش شود به حقوق معلمان ابتدایی نیز توجه گردد.

نماینده مردم تبریز در مجلس یادآور شد: التزام دولت به اجرای قانون در جزء 4 بند (ب) تبصره 21 قانون بودجه دولت را مکلف کرده است که 2 هزار میلیارد تومان در موضوع حمایت از بیکاران متقاضی کار هزینه کند، بنابراین از رئیس جمهور و مسئولان می خواهم که این موارد را پیگیری کنند.

سیام **1058 ** 1418
کد N292459