رکن آبادی:

ایران حامی ثبات در لبنان است

سیاست خارجی

آنچه كه برای جمهوری اسلامی ایران در درجه اول اهمیت قرار دهد حفظ همبستگی مردم لبنان در مقاومت علیه اشغال‌گری رژیم صهیونیستی می باشد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان در دیدار رهبر مسیحیان مارونی لبنان تاکید کرد که ایران حامی ثبات در لبنان است.

به گزارش ایلنا، غضنفر ركن آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان با كاردینال بشاره راعی رهبر مسیحیان مارونی لبنان، انطاكیه و سایر مناطق مشرق زمین ملاقات و در خصوص تحولات لبنان و منطقه با وی گفتگو كرد.

بشاره راعی در این ملاقات با اشاره به جایگاه مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه اظهار داشت: در راستای مصالح مشترك دو كشور خواستار بهترین روابط با جمهوری اسلامی ایران به عنوان یك كشور مهم منطقه ای و یك كشور دوست هستیم.

رهبر مسیحیان مارونی لبنان انتخابات ریاست جمهوری لبنان را بسیار حساس و با اهمیت ارزیابی كرد و بر ضرورت توافق جریان های مختلف سیاسی لبنان در سریع ترین زمان ممكن، تاكید ورزید.

غضنفر ركن آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز با اشاره به جایگاه ممتاز لبنان در منطقه، همزیستی مسالمت آمیز طوایف مختلف لبنانی در كنار یكدیگر را از مهمترین خصوصیات بارز این كشور برشمرد و اظهار داشت: همزیستی مسالمت آمیز مردم لبنان الگوی مناسبی برای دیگر كشورهای منطقه به شمار می رود.

ركن آبادی با تاكید بر اصول ثابت كشورمان در حمایت از ثبات و استقرار لبنان اظهار داشت: آنچه كه برای جمهوری اسلامی ایران در درجه اول اهمیت قرار دهد حفظ همبستگی مردم لبنان در مقاومت علیه اشغال گری رژیم صهیونیستی می باشد. از این رو جمهوری اسلامی ایران همواره در راستای تقویت همگرایی جریان های مختلف سیاسی لبنان تلاش كرده و در این راستا از هیچ كوششی دریغ نمی ورزد.

کد N292374