رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح تهران:

گرفتن پست و مقام نباید موجب تغییر ما شود

سازمان قضايي نيروهاي مسلح

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح تهران گفت: افراد نباید با گرفتن پست، مقام و درجه تغییر کنند و رفتار امروزشان با دیروز متفاوت باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلین عباسعلی فراتی در جمع مدیران نیروی دریایی ارتش با اشاره به توصیه های علی(ع) در نهج البلاغه تاکید کرد: با بیشتر شدن مسئولیت و اختیاراتمان برای مسائلی که دیروز نمی دیدیم و امروز برای‌مان روشن شده باید تدبیر و چاره‌اندیشی کنیم نه این که روی درب اتاقمان که تا دیروز به روی همه باز بود امروز بنویسیم «بدون هماهنگی وارد نشوید».

وی به حساسیت‌های امام علی (ع )در امر حکومت‌داری و تذکر به برخی از صاحب منصبان حکومتی اشاره کرد و گفت: ایشان شریح قاضی را مورد خطاب قرار می دهند که گزارش شده خانه‌ای خریده اید - یعنی به تعبیر ما در بالای شهر خانه گران قیمت خریده - و در نامه دیگر به استاندارش عثمان بن هنین متذکر می شود که گزارش شده در مهمانی شرکت کرده‌ای که چنین ویژگی‌های بدی داشته است.

این مقام قضایی بر ادای حقوق کارکنان و سربازان وظیفه تاکید کرد و گفت: در بسیاری از پرونده‌ها فرد به خاطر این که به زعم خودش نتوانسته حقش را بگیرد مرتکب جرم شده است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران با اشاره به اهمیت و ارزش امر به معروف از نگاه ائمه اطهار(ع) گفت: اگر حفاظت، عقیدتی- سیاسی و بازرسی دست به دست هم بدهند، امر به معروف و نهی از منکر در نیروهای مسلح به خوبی جواب می دهد.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر در شهرک های مسکونی نیروهای مسلح دارای پشتوانه و ضمانت اجرایی است، به عنوان مثال اگر کسی تخطی کند و موجب نا امنی شود بر اساس قانون باید خانه سازمانی را تخلیه کند.

فراتی، عنصر امر به معروف و نهی از منکر را عامل جاودانه شدن قیام کربلا برشمرد و گفت: علی (ع)می فرمایند «امر به معروف و نهی از منکر ارزشی دارد که حتی جهاد در راه خدا، در مقابل آن قطره‌ای است در مقابل دریای عمیق».

انتهای پیام

کد N292365