۰
مدیرکل زندان‌های استان یزد:

دستگیری از مددجویان رسالت مددکاری است

  • ۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

مدیرکل زندان‌های استان یزد گفت: کمک کردن و دستگیری از مددجویان رسالت مددکاری است و همکاران پرتلاش در این عرصه نباید سوگند و رسالت خود را فراموش کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، سیدحشمت حیات‌الغیب در نشست هم‌اندیشی و تقدیر از مددکاران مجموعه زندان‌های استان، گفت: مددکاری عشق و علاقه می‌خواهد و در عین حال که شغل سختی است، اما باید با استفاده از اصول علمی این کار، برای کمک به هم‌نوع و پیشگیری از وقوع جرم و کاهش رفتارهای پرخطر در زندان گام برداشت.

وی افزود: مددکاران تنها یاوران مددجو از بدو ورود به زندان هستند که می‌توانند با صحبت و گوش دادن به درد دل و تلاش برای رفع مشکلات مددجو، موجبات آرامش وی را فراهم کنند.

حیات‌الغیب با اشاره به حدیثی از امام علی(ع)، گفت: شاد کردن دل مددجویان و افراد در بند، ثواب بسیاری دارد و هرگاه بنده مومن قدم خیری برای دیگران بردارد، آرامش را در عمق روح و روان خود احساس می‌کند.

وی افزود: مددکاران پل ارتباطی مددجو با مسئولان به منظور رفع مشکل مددجویان هستند.

این مسئول قضایی عنوان کرد: مددکاری در مجموعه زندان‌ها شغل حساسی است و مددکاران نباید رسالت و اصول مددکاری را فراموش کنند، بلکه باید به‌گونه‌ای برخورد کنند که مددجویان مطمئن باشند، تلاش مددکار، برای حل مشکل آنهاست.

وی با تاکید بر رعایت اصول مددکاری، گفت: مددکاران گنجینه اسرار مددجویان باشند و اصل رازداری را رعایت کنند.

مدیرکل زندان‌های استان افزود: اجرای دقیق برنامه‌های توسعه قضایی، پیگیری وضعیت مددجویان محکومیت‌های مالی جرائم غیرعمد، کاهش جمعیت کیفری، جلب کمک‌های مردمی و ارتباط با خیرین نیز از برنامه‌های لازم‌الاجرا از سوی واحد مددکاری در زندان‌هاست.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.