رئیس حوزه‌های علمیه آذربایجان غربی:

از تقلید از تمدن مادی و سبک زندگی غربی اجتناب شود

حوزه علميه,سبك زندگي

رئیس حوزه‌های علمیه آذربایجان غربی گفت: جامعه اسلامی با تمدن و فرهنگ دینی، پایه‌گذار یک تمدن جهانی است.

رئیس حوزه‌های علمیه آذربایجان غربی گفت: جامعه اسلامی با تمدن و فرهنگ دینی، پایه‌گذار یک تمدن جهانی است.

حجت‌الاسلام محمدجواد قهرمانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، با اشاره به این‌که «تمدن اسلامی، فرهنگی است که فراتر از خاستگاه خود، گسترش مکانی و زمانی داشته است و اجتماعات مختلف را دربرگرفته است» اظهار کرد: فرهنگ سالم نظامی از ارزش‌ها، باورهای صحیح و هنجارهای رفتاری است که با فرهنگ اسلامی مطابقت دارد.

وی با بیان این‌که «تمدن یعنی دستاوردهای مادی و معنوی بشر» افزود: فرهنگ و تمدن اسلامی متولی سعادت و خوشبختی انسان‌ها در دنیا و آخرت است و هر فرد را به تعالی اخلاقی و معنوی می‌رساند.

قهرمانی تصریح کرد: با پرهیز از تقلید و اقتباس از تمدن مادی و سبک زندگی غربی، باید باعث جلوگیری از نفوذ فرهنگ نادرست غربی در کشور بود.

رئیس حوزه‌های علمیه آذربایجان غربی با اشاره به این‌که «جامعه ایران اسلامی وارث تمدن و فرهنگ کهن است» ادامه داد: جوانان باید به طور کلی با فرهنگ غنی اسلامی آشنایی داسته باشند و تمامی آموزه‌های آن را درک کنند که این موضوع بهتر شدن معیشت زندگی آن‌ها را به دنبال دارد.

وی افزود: اعتلای فرهنگ و تمدن اسلامی در بین تمامی افراد جامعه اسلامی، جایگاه خاصی دارد، باید برای ترویج آن راهکارهای بیشتری ارائه شود تا تمامی کشورهای جهان به مرور زمان از این فرهنگ الگوبرداری کرده و آن را سرلوحه جامعه خود قرار دهند.

قهرمانی خاطرنشان کرد: باید فلسفه احکام اسلامی و الهی در تمامی لحظه‌های زندگی وجود داشته باشد، که این باعث دوری از آلودگی‌ها و منکرات است.

انتهای پیام

کد N292207