آغاز عملیات نظامی مشترک جمهوری آذربایجان و روسیه در مناطق مرزی دو کشور

روسیه

باکو - ایرنا - خبرگزاری آذری ˈآپاˈ، از آغاز عملیات نظامی مشترک گسترده در مناطق مرزی شمال و شمال غربی جمهوری آذربایجان با روسیه خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه این رسانه آذری، در این عملیات که با نام ˈسپر مرزیˈ برگزار می شود، علاوه بر نیروهای انتظامی جمهوری آذربایجان، نیروهای حفاظتی و امنیتی ارتش روسیه نیز مشارکت دارند.

آپا به نقل از ساکنان منطقه ˈزاکاتالاˈ در شمال جمهوری آذربایجان اعلام کرد که پست های کنترلی متعدد در اراضی این منطقه ایجاد شده و ورود و خروج وسایل نقلیه از سوی ماموران مورد بازرسی قرار می گیرند.

با وجود محرمانه بودن این عملیات ، منبعی در اداره پلیس منطقه ˈقوباˈ در شمال جمهوری آذربایجان به آپا گفته است که این عملیات بر اساس توافق مشترک مسکو و باکو و به منظور مقابله با جرایم سازمان یافته فرامنطقه ای، انتقال غیر قانونی مواد مخدر و اسلحه در مناطق مرزی دو کشور انجام می گیرد.

این رسانه همچنین به نقل از یک منبع آگاه در وزارت کشور جمهوری آذربایجان اعلام کرد که در این باره پس از پایان عملیات اطلاع رسانی خواهد شد.

در همین حال ، روزنامه ˈآزادلیقˈ در شماره امروز خود هدف از برگزاری این عملیات مشترک را مبارزه با ˈجریان وهابیتˈ به عنوان دغدغه مشترک جمهوری آذربایجان و روسیه در این مناطق اعلام کرد.

خاورم*1206**1651
کد N292136