مفتح در اخطارقانون اساسی:

دولت باید تمام تبصره‌ها را در متن موافقتنامه با کشورها بگنجاند

مجلس

در حال حاضر طرف خارجی تبصره موجود در این لایحه را مورد قبول قرار داده است اما دولت باید توجه کند که اینگونه موارد را از همان ابتدا در خود متن توافقنامه بگنجاند که مشکلاتی را ایجاد نکند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه موافقتنامه‌های اولیه در خصوص همکاری با کشورها باید مورد تأیید مجلس قرار بگیرد، گفت: دولت باید تمام تبصره ها را در متن موافقتنامه با کشورها بگنجاند.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی مفتح در نشست علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی، در اخطار اصل 77 و 139 قانون اساسی،گفت: دولت زمانی که با برخی از کشورها مذاکره می کند و متنی را به عنوان موافقتنامه اولیه به داخل کشور می آورد باید مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این شیوه نگارش عملیاتی و اجرایی نیست اما متأسفانه این موضوع به یک رسم تبدیل شده و دولت هم در مذاکرات به آن توجه نمی کند در بند 2 ماده 10 این موافقتنامه آمده است که در صورت بروز اختلاف بین دو یا چند مرکز از طریق همکاری‌های دو جانبه این اختلافات حل و فصل شود که این موضوع در حال حاضر مغایر با اصولی است که در قانون اساسی آمده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: در حال حاضر طرف خارجی تبصره موجود در این لایحه را مورد قبول قرار داده است اما دولت باید توجه کند که اینگونه موارد را از همان ابتدا در خود متن توافقنامه بگنجاند که مشکلاتی را ایجاد نکند.

کد N292065