دادستان کرمان: انجمن حمایت زندانیان نهاد مقدسی است

كرمان,دادگستري كرمان

دادستان عمومی و انقلاب کرمان، انجمن حمایت زندانیان را نهاد مقدسی دانست که با هدف همیاری و کمک به خانواده زندانیان بی‌بضاعت مشغول فعالیت است.

یدالله موحد در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، درباره فعالیت‎های انجمن حمایت زندانیان کرمان بیان کرد: این انجمن در مدت فعالیتش منشاء اقدام‌های ارزشمندی در حوزه حمایت و کمک به خانواده کم‌بضاعت زندانیان بوده و همواره در کنار این گونه مساعدت‌ها در خصوص سایر مولفه‌های جامعه‌پذیری زندانیان نیز فعالیت‌های چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: همزمان با انجام فعالیت‌های اقتصادی درآمدزا، این انجمن نقش محوری برای جذب کمک‌های خیران و توزیع این کمک‌ها به صورت آبرومندانه در بین خانواده مددجویان دارد.

این مقام مسئول تلاش‌ها و اقدام‌های مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان این استان و سایر اعضای آن را ارزشمند و ستودنی ارزیابی کرد و گفت: تحقق اهداف و تقویت انجمن مستلزم همکاری تمامی مدیران و دست‌اندرکاران‌ حوزه‌های مختلف است؛ زیرا غفلت از این مهم برای جامعه زیانبار خواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان کنترل رفتار و آسیب‌زدایی یا حداقل کاهش آسیب‌های خانواده زندانی را از موضوع‌های اساسی برای جامعه‌پذیری زندانیان دانست و گفت: بدون تردید اگر زندانی و فرزندانش در ایام تحمل کیفر درگیر و دچار آسیب‌های اقتصادی، فرهنگی یا اجتماعی شدید شوند نه تنها اصلاح و تربیتی محقق نخواهد شد، بلکه انگیزه انتقام‌جویی از جامعه در آنان تقویت می‌شود و بر تکرار جرم و شمار بزهکاران افزوده خواهد شد.

انتهای پیام

کد N291903