لیونی از سرگیری مذاکرات صلح با فلسطینی‌ها را خواستار شد

صلح خاورميانه

مذاکره کننده ارشد رژیم صهیونیستی در روند صلح با توجیه دیدار اخیر خود با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که جنجالی را در رژیم صهیونیستی ایجاد کرده بود، خواستار از سرگیری مذاکرات صلح با فلسطینی‌ها شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، "تزیپی لیونی"، وزیر دادگستری و مذاکره کننده ارشد رژیم صهیونیستی در روند صلح که به دلیل دیدار با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از سوی مسوولان این رژیم مورد انتقاد شدیدی قرار گرفته بود، بر لزوم ادامه مذاکرات میان مسوولان فلسطینی و رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

لیونی در بیانیه‌ای اعلام کرد: درگیری‌ها هم‌چنان میان اسرائیل و فلسطین ادامه دارد و تحریم طرف دیگر در این خصوص کار درستی نیست.

وی در اشاره به توافق میان سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) با جنبش حماس و آشتی میان این دو طرف و تصمیم آنها برای تشکیل دولت توافقی، اظهار کرد: نمی‌توان آشتی میان فتح و حماس را نادیده گرفت.

آشتی میان دو جنبش فتح و حماس، خشم بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را برانگیخت و وی در سخنانی اظهار کرد، هرگز با دولت فلسطینی که حماس در آن حضور دارد، مذاکره نخواهد کرد.

در همین راستا، یک منبع نزدیک به نخست وزیر رژیم صهیونیستی تصریح کرد که نتانیاهو قبل از دیدار لیونی با محمود عباس اعلام کرده بود که لیونی نماینده تل آویو در این نشست نیست.

انتهای پیام

کد N291879