طرح دولت لیبی برای برون‌رفت از بحران این کشور

ليبي

به دنبال تشدید درگیری‌های مسلحانه در لیبی، دولت این کشور با برگزاری نشست فوق‌العاده‌ای طرحی را برای برون‌رفت از بحران این کشور ارائه داد.

به دنبال تشدید درگیری‌های مسلحانه در لیبی، دولت این کشور با برگزاری نشست فوق‌العاده‌ای طرحی را برای برون‌رفت از بحران این کشور ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، دولت لیبی نشست فوق‌العاده‌ای را درخصوص اوضاع امنیتی این کشور برگزار کرد. این نشست در پی آغاز موج درگیری‌های مسلحانه‌ای که به کشته و زخمی شدن چندین تن انجامید، برگزار شد. اعضای دولت در نشست مذکور طرحی را برای رسیدن به توافق ملی و پایان دادن به بحران کشور ارائه دادند.

بر اساس این طرح، باید پایبندی کامل به بیانیه‌ی قانون اساسی موقت صورت گیرد و بار دیگر برای تعیین نخست وزیر جدید در جلسه‌ای علنی رای گیری شود، اما در صورت شکست کنگره ملی (پارلمان) در این امر، دولت کنونی تا زمان انتخاب پارلمان آتی همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

همچنین قرار است پس از تدوین بودجه سال جاری میلادی، کنگره ملی به مرخصی رفته تا پارلمان آتی انتخاب شود و پس از آن دولت موقت در اولین جلسه پارلمان جدید استعفا می‌دهد.

از سوی دیگر، "حبیب بن یحیی"، دبیرکل اتحادیه مغرب عربی اعلام کرد که به زودی نشست فوق‌العاده‌ای را درخصوص اوضاع امنیتی نابسامان در لیبی و راه‌های کمک‌رسانی به مسئولان این کشور برای برون‌رفت از بحران برگزار می‌کند.

وی گفت: امیدواریم این نشست بتواند به مردم و مسئولان لیبیایی برای برون‌رفت از بحرانی که تبدیل به جنگی داخلی شده است، کمک کند.

انتهای پیام

کد N291873