روسیه:توافق بر سر سپر دفاع موشکی اروپا ممکن است/پایگاه‌های نظامی درخاورمیانه ایجاد می‌کنیم

سیاسی

به گفته معاون وزیر دفاع روسیه، آمریکا پیشنهادات مسکو را در خصوص سپر دفاع موشکی اروپا نادیده می‌گیرد اما مصالحه همچنان ممکن است.

به گفته معاون وزیر دفاع روسیه، آمریکا پیشنهادات مسکو را در خصوص سپر دفاع موشکی اروپا نادیده می‌گیرد اما مصالحه همچنان ممکن است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، آناتولی آنتونف، معاون وزیر دفاع روسیه عنوان کرد: هر چند مصالحه در خصوص سپر دفاع موشکی اروپا امنیت ناتو و روسیه را تامین می‌کند، اما پیشنهاداتی که ما به همتایان آمریکایی خود در دسامبر 2013 داریم همچنان بدون پاسخ باقی مانده‌اند.

وی ضمن بیان اینکه واشنگتن حتی حاضر به امتناع مودبانه این پیشنهادها هم نشده است، گفت: وزارت دفاع روسیه کار در این زمینه را بدون توجه به اینکه استقرار این سیستم‌ها چقدر به طول می‌انجامد ادامه خواهد داد.

آنتونف همچنین عنوان کرد که روسیه از ایده تبدیل خاورمیانه به یک منطقه عاری از تسلیحات کشتار جمعی حمایت می‌کند.

وی عنوان کرد که همه کشورهای خاورمیانه باید معاهدات بین‌المللی همچون معاهده عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای (NPT) معاهدات تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی را امضا کنند.

وی ادامه داد که وزارت دفاع روسیه در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد چندین پایگاه دریایی و پایگاه در کشورهای خاص در خاورمیانه است.

آنتونف افزود: ما به طور مداوم به همکاری نظامی با کشورهای شرق ادامه می‌دهیم، طبیعتا روسیه مشتاق ایجاد و حفظ پایگاه‌های پشتیبانی از نیروی دریایی‌اش در منطقه است و ما با برخی کشورهای خاص در این رابطه صحبت کرده‌ایم.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در ماه فوریه گفته بود که این کشور احتمالا شبکه‌ای از پایگاه‌های خارجی را در کشورهایی همچون ویتنام، کوبا، ونزوئلا، نیکاراگوئه و سنگاپور ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N291869