لاریجانی در پاسخ به اخطار كریمی قدوسی:| 169331

محسنی‌اژه‌ای به زودی به مجلس می‌آید

مجلس

زمانی که قاضی رسیدگی كننده به پرونده فساد می‌گوید اگر به پرونده 10 یقه سفید برگزار شود مشكلات حل خواهد شد مردم و نمایندگان این حق را دارند که نگران شوند این 10 نفر چه کسانی هستند و چگونه با آنها برخورد خواهد شد.

رییس مجلس از حضور دادستان كل كشور برای پاسخ به سوالات نمایندگان در ارتباط با پرونده‌های فساد اقتصادی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا جواد کریمی قدوسی در نشست علنی امروز مجلس و در اعتراض به در دستور قرار نگرفتن سوال از وزیر دادگستری و با استناد به اصل 160قانون اساسی گفت: طبق این اصل، وزیر دادگستری مسئولیت کلیه مسائل مربوط به روابط قوه قضائیه با قوای مجریه و مقننه را بر عهده دارد و بر این اساس از نماینگدان مجلس رای اعتماد می‌گیرد

وی با اشاره به اینكه در گذشته نیز وزیر دادگستری برای پاسخ در صحن مجلس حاضر شده است، یادآور شد: سؤال از وزیر دادگستری تمام سیر تشریفات قانونی خود را طی کرد و حتی روز گذشته در هیأت رئیسه به صورت مفصل بررسی و هیأت رئیسه به اینكه سوال باید در صحن علنی مطرح شود، رأی داد.

نماینده مردم مشهد و كلات با تاكید براینكه ماهیت سؤال از وزیر دادگستری حمایت از دستگاه قضایی است، ادامه داد: قصد ما از طرح این سوال تجلیل و تمجید از دادگاه برگزاری مفاسد اقتصادی به خصوص دادگاه اختلاس 3 هزار میلیاردی دارد. مردم حق دارند از زبان رئیس دادگاه بشنوند که با پرونده‌های کلان اقتصادی برخورد می شود و مشکلات حل خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهاركرد: زمانی که قاضی رسیدگی كننده به پرونده فساد می‌گوید اگر به پرونده 10 یقه سفید برگزار شود مشكلات حل خواهد شد مردم و نمایندگان این حق را دارند که نگران شوند این 10 نفر چه کسانی هستند و چگونه با آنها برخورد خواهد شد.

وی خطاب به لاریجانی تاكید كرد: براساس اصل 160 قانون اساسی وزیر دادگستری باید امروز برای پاسخ به سؤال نمایندگان می‌آمد اما شما به تنهایی و با تصمیم خود این را از برنامه خارج کردید. شما گفتید که رئیس قوه قضائیه گفتند دادستان را به جای وزیر دادگستری به مجلس می فرستند تا در مورد این سؤال پاسخ دهند که امیدواریم با پیگیری شما این امر محقق شود.

نماینده مردم مشهد و كلات با بیان اینكه دادستان كل كشور ماموریت برخورد با مفاسد اقتصادی را بر عهده دارد، گفت: امیدواریم هرچه زودتر آقای اژه‌ای به مجلس بیایند و در مورد برخورد با یقه سفیدها پاسخ دهند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار کریمی قدوسی نیز گفت:بحث اجرای همین اصل است. ان‌شالله مسئول اصلی پرونده كه آقای دادستان كل كشور  هستند به مجلس آمده و به سوالات جواب می دهند.

کد N291633