آیت‌الله سبحانی:

حوزه‌های علمیه تاثیر مستقیمی بر زندگی مردم دارند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي جعفر سبحاني

آیت‌الله سبحانی با تاکید بر ضرورت توسعه حوزه‌های علمیه گفت: حوزه‌های علمیه تاثیر مستقیمی بر زندگی مردم دارند و از دیانت آنها در مقابل هجمه‌های عظیمی که علیه تشیع می‌شود، صیانت می‌کنند.

آیت‌الله سبحانی با تاکید بر ضرورت توسعه حوزه‌های علمیه گفت: حوزه‌های علمیه تاثیر مستقیمی بر زندگی مردم دارند و از دیانت آنها در مقابل هجمه‌های عظیمی که علیه تشیع می‌شود، صیانت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار اعضای انجمن حامیان توسعه حوزه‌های علمیه، گفت: وجود حوزه‌های علمیه مبارک و مثمر ثمر است و طلاب و فضلای حوزه در مناطق مختلف حضور یافته و به تبلیغ و تبیین معارف اهل بیت(ع) می‌پردازند.

وی با اشاره به تهاجم همه جانبه دشمنان علیه تشیع، یادآور شد: امروز بیش از 40 ماهواره فارسی زبان علیه تشیع فعالیت می‌کنند و باید با توسعه حوزه‌های علمیه و تربیت طلاب و فضلای توانمند، در مقابل این هجمه‌ها ایستاد.

سبحانی با بیان این‌که «اگر کم کاری کنیم، دیگران جای ما را می‌گیرند» گفت: مساجد بسیاری در کشور از نعمت روحانی بی بهره هستند و همین مساله زمینه ساز حضور و تبلیغ دیگران در جامعه می‌شود.

این مرجع تقلید ادامه داد: امروز بسیاری از مساجد سیستان فاقد روحانی هستند و نیازمند آن هستیم که با توسعه حوزه‌های علمیه، تعداد روحانیون مستقر بیشتر شود.

وی اضافه کرد: وزارت بهداشت اعلام کرده که قبل از انقلاب 20هزار پزشک داشتیم، اما امروز تعداد آنان به بیش از 120هزار پزشک رسیده است، این مسئله نشان می‌دهد که به وظیفه خود عمل کرده و کمبود پزشک را جبران کرده‌اند، در حوزه نیز باید تلاش شود تا تعداد طلاب بیش از پیش افزایش یابد.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، سبحانی با تاکید بر ضرورت هجرت فضلاء و روحانیون، گفت: طلاب و روحانیون باید با هجرت به سراسر کشور، آموزه‌های دین را ترویج دهند و مردم را در مقابل شبهات بیمه کنند.

این مرجع تقلید در پایان یادآور شد: تاکنون انجمن‌های خیریه متعددی از جمله انجمن خیرین مدرسه ساز فعالیت می‌کردند و فعالیت انجمن خیرین حوزه ساز امر مبارکی است.

انتهای پیام

کد N291365