رئیس سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار:

پیروزی دستگاه دیپلماسی، نان عده‌ای را آجر خواهد کرد

حزب اسلامي كار,ديپلماسي

رئیس سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار گفت: انتقاد حق همه است اما مخالفانی که بصورت منطقی انتقاداتشان را بیان می‌کنند، بسیار کم هستند.

مرتضی صفری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: همه گروه‌ها و افراد حق اظهارنظر دارند و می‌توانند بصورت مسالمت‌آمیز و با رعایت شرایط، نظرات خود را بیان کنند اما در حال حاضر مشکل، عده قلیلی که انتقاداتشان را بصورت منطقی به گوش مسئولان می‌رسانند، نیستند و مشکل اصلی کسانی هستند که با وجود تاییدات مقام معظم رهبری نسبت به عملکرد دولت، با نیات ناصواب بر دولت فشار آورده و کارشکنی می‌کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه این سروصداها و فریادها از گلوی کسانی بلند می‌شود که منافع شخصی و جناحی خودشان را مقدم بر منافع ملی می‌دانند. پیروزی دستگاه دیپلماسی کشور، هم نان عده‌ای را آجر خواهد کرد و هم عملکرد ضعیف دولت قبلی را در این موضوع آشکارتر خواهد کرد.

این فعال دانشجویی درباره «کاسبان تحریم» نیز گفت: عده‌ای که منافعشان به وجود فشار خارجی بر کشور و وجود تحریم‌ها گره خورده است، کاسبان بازار تحریم هستند. چرا باید چرخ زندگی مردم را نگه داشت تا رقم حساب عده‌ای معدود که از بازار تحریم خود را تغذیه می‌کنند روزبه‌روز بیشتر رشد کند؟

وی با بیان اینکه "اگر نمایندگان تأثیرپذیری کمتری از حواشی داشته باشند، بهتر است"، افزود: با هماهنگی مجلس و دولت، همچنین همدلی با مردم است که پیروزی بدست می‌آید. نمایندگان مجلس باید برای دستگاه دیپلماسی کشور که تا به امروز قوی‌ترین قسمت از مجموعه دولت بوده است، مراسم قدردانی برگزار کنند ولی متأسفانه صداهایی از خانه ملت شنیده می‌شود که از ملت شنیده نمی‌شود. نمایندگان باید به دلاوران اعتماد کنند و این قبیل دلواپسی‌ها را کنار بگذارند.

صفری افزود: دعوت از تیم‌های مذاکره‌کننده قبلی و فعلی، نمایانگر این است که ساز مخالفت‌ها در کجا کوک می‌شود. تیم مذاکره‌کننده قبلی که با کاندیدای اختصاصی خود وارد عرصه انتخابات شده بود، پاسخ قاطع خود را از مردم گرفته است و در حال حاضر معیار و مبنای مناسبی برای سنجیدن عملکرد تیم مذاکره آقای ظریف نیست.

رئیس سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار در پایان تصریح کرد: هرچند امیدی به منصف بودن برخی از مخالفان این قضیه وجود ندارد، ولی همچنان باید از آنها خواست تا منافع خود را هم‌جهت با منافع ملی تعریف کنند.

انتهای پیام

کد N291316