۰

مطهری: دولت در ریشه‌یابی حجاب خوب عمل کرده، اما در عمل نه/ ۹۵ درصد موضوع حجاب ربطی به دولت ندارد

  • ۱۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

ایرنا نوشت:

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عملکرد دولت یازدهم در زمینه حجاب و عفاف را مناسب دانست و گفت: دولت در ریشه‌یابی و پیدا کردن راه‌های اصلاح در موضوع پوشش و حجاب عملکرد مناسبی را داشته است.

علی مطهری عصر دوشنبه در حاشیه نشست شورای اجتماعی در جمع خبرنگاران درباره عملکرد دولت در زمینه حجاب و عفاف و موضوعات فرهنگی افزود: دولت یازدهم عملکرد خوبی در ریشه‌یابی برای حجاب و عفاف داشته ولی در بعد عملی ضعیف عمل کرده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خواهان معرفی حجاب استاندارد از سوی دستگاه‌های فرهنگی، رسانه ملی و مسئولان ذیربط شد و گفت: باید بر آگاهی‌بخشی در حجاب استاندارد تاکید شود.

مطهری خاطرنشان کرد: اگر فعالیت مناسب در زمینه معرفی حجاب استاندارد انجام پذیرد، نیمی از مشکلات در این زمینه حل می‌شود و البته این به استثنای برخی ناهنجاری‌ها است که می‌تواند ریشه روانی یا سیاسی داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: البته نیروی انتظامی می‌تواند در این زمینه به ناهنجاری‌های پوششی حجاب و عفاف ورود پیدا کند.

این نماینده مجلس نهم در پاسخ به اینکه آیا تمام موضوعات مرتبط با عفاف و حجاب فقط به دولت بستگی دارد، گفت: بیش از ۹۵ درصد موضوع حجاب و عفاف بحث کارهای فرهنگی است و به دولت ربطی ندارد منتها وظیفه قوه مجریه در این باره کار اجرایی است.

 

23503

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.