رییس هلال احمر ایران بر تقویت همکاری ها با لبنان تاکید کرد

صلیب سرخ لبنان,دکتر فرهادی

بعلبک- ایرنا- «محمد فرهادی» رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران که در لبنان بسر می برد، بر ضرورت تقویت همکاری مشترک دو کشور به ویژه در زمینه پزشکی و امدادرسانی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، فرهادی روز دوشنبه به همراه «سوزان عویس» رییس مرکز صلیب سرخ لبنان از یک مرکز پزشکی و امدادی در حال ساخت در منطقه بعلبک در شرق لبنان دیدن کرد.

این مرکز در چارچوب همکاری های مشترک دو کشور و توسط جمهوری اسلامی ایران در منطقه ˈعین بورضاˈی شهر بعلبک در حال ساخت است و با تاکید فرهادی قرار شد تا سه ماه آینده آماده بهره برداری شود.

رییس جمعیت هلال احمر ایران در سخنانی بر ضرورت فراهم شدن سریع خدمات رسانی این مرکز به شهروندان لبنانی تاکید کرد و گفت که روابط و همکاری های ممتاز دو سازمان هلال احمر ایران و صلیب سرخ لبنان باید در آینده در جهت منافع ملت های دو کشور گسترش یابد.

وی با توجه به تجربه های بزرگ و مهم هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در زمینه فیزیوتراپی، افزود: این مرکز خدمات ویژه ای در این زمینه ارائه خواهد کرد.

مقامات لبنانی حاضر در این مراسم از جمهوری اسلامی ایران برای اینکه در کنار ملت لبنان در سخت ترین شرایط ایستاده است، قدردانی کردند.

رییس سازمان صلیب سرخ لبنان از جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای مشارکت در ساخت این مرکز که گامی بزرگ برای خدمت رسانی به بشریت است، قدردانی کرد.

این مرکز که از سه طبقه تشکیل شده و در زمینی به مساحت 1200 متر مربع در حال ساخت می باشد و قرار است هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تجهیزات پزشکی و امدادی آن را تامین کند، شامل مرکز فیزیوتراپی ، داروخانه ، بانک خون ، اتاق عمل ، ریکاوری و اتاق های بستری ویژه کودکان است.

هیات هلال احمر جمهوری اسلامی ایران که « جواد فلاح » نماینده هلال احمر ایران و مقامات محلی و صلیب احمر لبنان آن را همراهی می کرد، مقام «سید عباس موسوی» سید شهدای مقاومت اسلامی لبنان و دبیرکل پیشین حزب الله در شهرک النبی شیت ، مقام حضرت خوله دختر امام حسین (ع) در ورودی جنوبی شهر بعلبک و مقام راس الحسین (ع) در منطقه مرجه راس العین بعلبک را زیارت کرد.

خاورم ** 1324
کد N291103