شهیدی:

140 هزار دانشجو از جامعه ایثارگران در دانشگاه های کشور تحصیل می کنند

رییس بنیادشهید,شهیدی

تهران- ایرنا- رییس بنیاد شهید و امور جانبازان گفت: هم اکنون حدود 140 هزار دانشجو از جامعه ایثارگران در مقاطع مختلف در سطح کشور مشغول تحصیل در دانشگاه های مختلف هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین علی شهیدی در همایش ملی تجلیل از نخبگان علمی و فرهنگی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر که بعدازظهر امروز - دوشنبه - با حضور معاون اول رییس جمهوری در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد افزود:تاکنون در راستای شناسایی، جذب و حمایت نخبگان در جامعه ایثارگری 50 هزار نفر جذب شده اند که از این بین شش هزار نفر به عنوان نخبه شناسایی شدند.

وی گفت: برخی از دانشجویان جامعه ایثارگری که مشغول تحصیل بودند به دلایلی نمی توانستند به مرحله بعدی تحصیل دست یابند که این آمار با سعی و کوشش معاونت فرهنگی بنیاد شهید از 15 درصد در دو سال گذشته به 12 درصد رسیده است.

شهیدی محلاتی یکی از مشکلاتی که جامعه ایثارگری در سطح دانشگاه ها داشته را مساله انتقال دانشجویان عنوان کرد و گفت: کمیسیونی متشکل از وزارت علوم و وزارت بهداشت تشکیل شد و توانستیم در سال 92، تعداد 13 هزار و 850 دانشجو را به شهر خود انتقال بدهیم.

وی ادامه داد: در راستای حمایت از جامعه ایثارگران توانستیم تعدادی از اساتید جامعه ایثارگری را در هیات علمی دانشگاه ها جذب کنیم که تاکنون 1850 نفر از جامعه ایثارگری ما عضو هیات علمی دانشگاه های سراسر کشور شده اند.

رییس بنیاد شهید و امور جانبازان نیز در سال گذشته 14100 نفر در جامعه ایثارگری توانستند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد راه پیدا کنند و 673 نفر نیز در مقطع دکترا مشغول به تحصیل شدند.

سیام(3)**9189**م.ب 1418
کد N290913