کارگران تایلندی برای ساقط کردن دولت موقت اعتصاب می کنند

مخالفان,اعتصاب

کوالالامپور - ایرنا - اتحادیه های کارگری تایلند از آغاز اعتصاب کارگران این کشور برای تحت فشار قراردادن و ساقط کردن دولت موقت خبردادند.

به گزارش ایرنا، روزنامه بانکوک پست روز دوشنبه نوشت که اعتصاب کارگران تایلندی از روز پنجشنبه برای فشار بر دولت موقت آغاز می شود.

کمیته اصلاحات دموکراتیک خلق از مردم و اتحادیه های کارگری تایلند خواسته بود ˈدر دور نهایی تظاهراتˈ برای فشار به منظور ساقط کردن دولت موقت کنونی و روی کار آمدن ˈدولت موقت بی طرفˈ شرکت کنند.

مقامات راه آهن دولتی تایلند اعلام کرده اند که کارکنان راه اهن به اعتصابیون نخواهند پیوست.

معترضان دولت موقت تایلند این روزها قلب قدرت در این کشور جنوب شرق آسیا را هدف گرفته اند و بدنبال انتصاب نخست وزیر موقت غیرمنتخب هستند. این در حالی است که هواداران دولت همچنان تاکید دارند تغییر دولت موقت می تواند منجر به جنگ داخلی در تایلند شود.

مخالفان دولت تا دو دو هفته قبل یینگلوک شیناواترا نخست وزیر را هدف قرار داده بودند اما پس از برکناری وی توسط دادگاه قانون اساسی و صدور حکم پیگرد قضایی بوسیله کمیسیون مبارزه با فساد، اکنون تاکید دارند واتومرونگ بونسونگپایسان وزیر بازرگانی که نخست وزیر موقت شده باید برکنار شود و ˈدولت موقت بی طرفˈ امور را در دست بگیرد.

انتخاب واتومرونگ بونسونگپایسان که از دوستان شیناواترا نخست وزیر اسبق تایلند است به عنوان نخست وزیر موقت تایلند بهانه ای شد تا مخالفان مطرح کنند شخص نخست وزیر مدنظر آنان نبوده و باید دولت که توسط حزب حاکم فئوتای هدایت می شود ساقط شود.

معترضان دولت موقت تایلند تاکید دارند به اعتراضات و تحصن خود نیز تا برکناری کامل دولت فعلی ادامه می دهند.

سوتپ تهاگسوبان رهبر مخالفان از حزب دموکرات به دنبال آن است نخست وزیری که مدنظر این حزب است به قدرت برسد و ˈحرکتی ضربتیˈ را در این راستا مدنظر دارد.

مخالفان از مجلس سنای تایلند خواسته بودند برای انحلال دولت موقت کنونی و تعیین جایگزین اقدام کند اما با ناکامی این مجلس مخالفان برنامه ای برای مقابله با دولت موقت تهیه ارایه کردند و تاکید دارند دولت موقت را با ˈکودتای مردمیˈ سرنگون می کنند.

برنامه 10 روزه مخالفان دولت موقت تایلند شامل برگزاری نشست با مسوولان بخش خصوصی و بازنشستگان دولتی و ارتش، تحت پیگرد قراردادن وزیران و دعوت از کارمندان به نافرمانی مدنی از روز سه شنبه است.

معترضان دوم تا ششم خرداد را روزهای سرنوشت ساز دانسته اند.

آساق**1611
کد N290471