ظریف در دیدار رئیس قوه قضائیه عراق خواستار شد:

تلاش قوه قضائیه عراق برای رفع مشکلات زندانیان ایرانی در این کشور

سیاست خارجی

ظریف همچنین با توجه به جایگاه قوای قضائیه در جمهوری اسلامی ایران و عراق روابط در این حوزه را قابل توجه دانست و ابراز امیدواری کرد روابط در این بخش هر چه بیشتر تقویت گردد.

وزیر امور خارجه صبح روز دوشنبه میزبان مدحت محمود، رئیس شورای عالی قضایی عراق و هیات همراه وی که برای دیدار از جمهوری اسلامی ایران در تهران به‌ سر می‌برد، بود.

به گزارش ایلنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تبریک به دولت و مردم عراق برای برگزاری موفق انتخابات در این کشور که علیرغم فشارهای خارجی و تلاش گروه‌های تروریستی و افراطی انجام پذیرفت، از اینکه مردم عراق در مسیر وحدت ملی گام برداشته‌اند ابراز خرسندی کرد.

ظریف با اشاره به پیوندهای عمیق و مستحکم میان دو کشور و دو ملت، حرکت در مسیر یک روابط راهبردی را بسیار با اهمیت خواند و تبادل هیات‌ها بین دو کشور در سطوح عالی و همچنین ارتقاء روابط دو کشور در حوزه های مختلف اقتصادی، تجاری و فنی را نشانگر عزم موجود در این زمینه ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه روابط ایران و عراق را به نفع مردم دو کشور و منطقه دانست.

ظریف همچنین با توجه به جایگاه قوای قضائیه در جمهوری اسلامی ایران و عراق روابط در این حوزه را قابل توجه دانست و ابراز امیدواری کرد روابط در این بخش هر چه بیشتر تقویت گردد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با طرح پاره‌ای از مشکلات ایرانیان زندانی در عراق خواستار تلاش قوه قضائیه عراق برای رفع این قبیل مشکلات شد.

مدحت محمود رئیس قوه قضائیه عراق نیز در این دیدار برگزاری انتخابات در عراق را تبلور خواست مردم این کشور دانست و با اشاره به اهداف هیات عالیرتبه قضایی عراق در سفر به کشورمان خصوصا آشنایی با تجربه ایران در موضوعات قضائی، روابط مردمی دو کشور را دیرینه دانست و تلاشهای انجام شده در حوزه قوه قضائیه عراق در خصوص احکام قضایی برای ایرانیان زندانی در عراق را تشریح کرد.

کد N290415