در پی اختلافات شدید با الجربا؛

وزیر دفاع دولت موقت مخالفان سوری استعفا داد

مخالفان سوري

وزیر دفاع در دولت موقت مخالفان سوریه در پی اختلافات شدید با رئیس ائتلاف مخالفان از منصبش استعفا داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه العربیه، اسعد مصطفی، وزیر دفاع در دولت موقت سوریه استعفای خود را از منصبش ارائه داده و گفت که نمی‌خواهد شاهدی دروغین بر ادامه تخریب سوریه باشد.

وی با بیان این که نمی‌خواهد سرپوشی بر دودستگی‌ها میان نهادهای ارتش آزاد و یگان‌های آن باشد، عنوان داشت که هیچ امکاناتی در اختیار وزارت دفاع دولت موقت سوریه گذاشته نشده است تا حداقل به کمترین وظایف خود برای برآورده ساختن خواسته‌های مخالفان عمل کند.

این مقام مخالف تاکید کرد که بسیاری مسئولیت رخ دادن اشتباهات تاریخی را بر عهده دارند که با این کار خود اوضاع در سوریه را بحرانی‌تر کرده‌اند.

در همین راستا، منابع در ائتلاف مخالفان سوریه اظهار کردند که اسعد مصطفی پس از درگیری لفظی با احمد الجربا، رئیس ائتلاف مخالفان سوریه از منصبش استعفا داد.

منابع اعلام کردند: این استعفا پس از تماس تلفنی میان اسعد مصطفی با احمد الجربا رخ داد که در این تماس مصطفی خواهان تصدی پست نخست وزیری دولت موقت شد.

پس از اینکه الجربا با تعیین وی به عنوان نخست وزیر دولت موقت مخالفت کرد، اسعد مصطفی درخواست خود را برای دریافت سهم خود از اموال ائتلاف مخالفان سوریه مطرح کرد تا از این طریق بر الجربا اعمال فشار کند؛ الجربا نیز به وی دشنام داده و بدین ترتیب اسعد مصطفی استعفای خود را ارائه داد.

انتهای پیام

کد N290279