هیات فنی و کارشناسی آژانس امشب وارد تهران می‌شود

ايران,آژانس بين‌المللي انرژي اتمي

هیات مذاکره کننده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امشب به سرپرستی ترو واریو رانتا وارد تهران می‌شود.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ایران و آژانس روز سه‌شنبه مذاکرات یک روزه را درباره ارزیابی و جمع‌بندی 13 اقدام صورت گرفته در چارچوب همکاری‌های داوطلبانه ایران با آژانس و نیز بررسی چگونگی و ادامه همکاری‌ها در آینده برگزار می‌کند.

در این مذاکرات رضا نجفی و ترو واریو رانتا، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و معاون مدیر کل آژانس در امور پادمان‌ها، سرپرستی هیات‌های مذاکره کننده کارشناسی و فنی را بر عهده دارند.

ایران در شش ماه گذشته طی دو مرحله(مرحله اول: شش گام و مرحله دوم: هفت گام) را در چارچوب همکاری های داوطلبانه با آژانس انجام داده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از گذشته سوالات و ابهاماتی را درباره برنامه هسته‌ای ایران به ویژه فعالیت‌های قبلی‌اش داشته است که ایران پذیرفته یک بار دیگر به این ابهامات و سوالات در چارچوب پادمان جامع و تعهداتی فراتر از آن به این ابهامات پایان دهد.

مذاکرات یک روزه ایران و آژانس پس از پایان دومین مرحله از همکاری های ایران روز سه‌شنبه در محل سازمان انرژی اتمی برگزار می‌شود. در این دور از گفت‌وگوها هیچ بازرسی و بازدیدی از مراکز هسته‌ای کشور صورت نمی‌گیرد.

انتهای پیام

کد N290150