شورای عالی انقلاب فرهنگی اهانت به مقدسات اسلامی در سوریه را محکوم کرد

سوريه

در پی جنایت اخیر گروه‌های تروریستی در سوریه و اهانت به حرم مطهر اویس قرنی از صحابی حضرت محمد(ص)، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای ضمن درخواست از مسلمین جهان برای اتحاد برابر دسیسه‌های دشمنان، این اقدام هتاکانه را محکوم کرد.

در پی جنایت اخیر گروه‌های تروریستی در سوریه و اهانت به حرم مطهر اویس قرنی از صحابی حضرت محمد(ص)، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای ضمن درخواست از مسلمین جهان برای اتحاد برابر دسیسه‌های دشمنان، این اقدام هتاکانه را محکوم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این بیانیه به شرح ذیل است:

«جنایتکاران تکفیری در سوریه جنایتی جدید آفریدند تا هم قلب مسلمین جهان را جریحه‌دار کند و هم ماهیت پلید خود را بیش از پیش آشکار سازند. تروریست‌های وهابی که پیش از این حمله به حرم مطهر حجربن عدی و عمار یاسر، صحابه پیامبر اعظم (ص) را در کارنامه سیاه خود داشتند، این بار به مرقد مطهر اویس قرنی، صحابی رسول خدا (ص) اهانت کردند تا کارنامه ننگین خود را ننگین‌تر کنند و خوی غیرانسانی خود را دوباره به معرض نمایش گذارند.

هتک حرمت صحابه حضرت رسول (ص) در حالی به کرات توسط گروه تروریستی داعش و سایر گروه‌های تکفیری انجام شده که در خصوص احترام به مقدسات در میان تمامی ادیان و جوامع بشری اجماع و اتفاق نظر وجود دارد و تمامی مذاهب اسلامی و غیراسلامی هتک حرمت اماکن مقدس را مغایر با تعالیم اسلامی و انسانی می‌دانند. لذا این جنایت چهره حقیقی جانیان تکفیری را فاش کرده و نشان داده که اینان اساسا نسبتی با اسلام و امت اسلامی ندارند.

تروریست‌های سوری که پیش از این به اماکن مقدس مسیحیان هم اهانت کرده و حتی برای مدت‌ها شماری از راهبه‌های شهر معلولا را هم به گروگان گرفته بودند، به خوبی نشان داده‌اند که به سبک حامیانشان نه تنها اسلام، که هیچ دین و مرام و مسلکی را به رسمیت نمی‌شناسند و در تقابل با همه ادیان و مذاهب، همان مشی صهیونیسم بین‌الملل و استکبار جهانی را دنبال می‌کنند.

بی‌شک، عالم اسلام هنوز هم جنایت سامریان در سامرا را فراموش نکرده و کسی را تردیدی نیست که اذناب اهانت کنندگان به حرم مطهر فرزندان رسول‌الله (ص)، اهانت زنجیره‌ای به صحابه پیامبر اسلام (ص) را کلید زده‌اند و بی‌توجه به نص صریح قرآن، به هتک حرمت مقدسات مبادرت می‌کنند.

آنان که با توسل به دلارهای نفتی خود تروریست و تکفیری به سوریه مظلوم صادر می‌کنند، بدانند که جسارت و توهین به مقدسات و صحابه رسول اکرم (ص) با آموزه‌های تمامی مذاهب اسلامی در تضادی آشکار قرار دارد و اینان باید پاسخگوی افکار عمومی جهان در خصوص اقدامات شنیع و هتاکانه خود و تروریست‌های دست پرورده‌اشان باشند.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن محکوم کردن این جنایت ددمنشانه و با علم به اینکه مجامع بین‌المللی و مدعیان به اصطلاح حقوق بشر، مطابق شیوه مألوف خود چشم بر این پلیدی‌ها خواهند بست، از تمامی مذاهب و مسلمانان جهان می‌خواهد که صراحتا از تکفیری‌ها، وهابی و حامیانشان و اقدامات آنها در توهین به مقدسات اعلام برائت کرده و با پایداری از افتادن در دام توطئه استکبار جهانی برحذر باشند.

بی‌تردید بازهم توطئه دشمنان جهان اسلام و در رأس آنها، آمریکا و اسرائیل با به راه اندختن جنگ مذهبی و فرقه‌ای در میان مسلمانان استوار است که ان‌شاءالله با بیداری امت اسلامی راه به جایی نخواهند برد که والله خیر الماکرین.»

انتهای پیام

کد N289698