تاکید حزب‌الله لبنان بر ضرورت روی‌کار آمدن رئیس جمهور حامی مقاومت

سیاسی

رئیس فرکسیون "وفاداری به مقاومت" پارلمان لبنان تاکید کرد، تنها کسی که از مقاومت و گزینه‌های آن حمایت کند بر کرسی ریاست جمهوری کشور می‌نشیند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، محمد رعد، رئیس فراکسیون "وفاداری به مقاومت" در گفت‌وگویی تاکید کرد: تنها کسی بر روی کرسی ریاست جمهوری لبنان می‌نشیند که حامی مقاومت و راهکارهای آن باشد و کشوری بسازد که قانون حکمران آن باشد.

وی افزود: حزب الله لبنان رئیس جمهوری می‌خواهد که خواهان پیروزی مردم باشد و از شروط ملت کوتاه نیاید.

رعد خاطرنشان کرد: اگر پیروزی پیشتر محقق نشده است به این دلیل است که برخی خواهان نامزدی هستند که در پی به راه انداختن جنگی داخلی میان لبنانی‌ها وبه شکست کشاندن دست‌آوردهای مقاومت و گرفتار کردن لبنان در چنگال سیاست‌های بیگانگان است اما با این حال چنین نامزدی هیچ گاه به حکومت نخواهد رسید.

از سوی دیگر نبیل قاووق، معاون رئیس شورای اجرای حزب الله لبنان نیز در گفت‌وگویی تاکید کرد: مقاومت بیش از هر زمان دیگری قوی‌ و مصمم‌ شده و تمامی تلاش‌های بیگانگان برای فتنه افکنی و دشمنی را ناکام گذاشته است.

وی افزود: دشمنان سوریه در تلاشند تا این کشور و همچنین مقاومت را از طریق به راه انداختن جنگی تروریستی تضعیف کنند همانطور که علیه مردم عراق دست به چنین جنگی زدند اما با این حال سوریه و همپیمانانش توانستند این جنگ را ناکام بگذارند.

قاووق افزود: سوریه با جانفشانی‌های ارتش، ملت و رهبران خود قلب تپنده و پایدار ملت‌ عرب شده است. پایداری و اراده محکم ملت سوریه و همچنین مقاومت موجب نگرانی اسرائیل شده است.

قاووق ادامه داد: رویاهای اسرائیل هر قدر که از تروریست‌ها در سوریه حمایت به عمل آورد، شکست خواهد خورد.

وی بر لزوم انتخاب رئیس جمهوری قدرتمند در لبنان نیز تاکید کرد که بتواند از این کشور، مقاومت و آرمان‌های ملی حمایت کند.

انتهای پیام

کد N289660