یک عضو کمیسیون امنیت ملی:

تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در وین با تمام قدرت پای خواسته‌های ملت ایستاد

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای در مذاکرات اخیر وین با تمام قدرت پای تامین خواسته‌های به حق ملت ایستادگی کرد.

سیدباقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: قصد دولت آمریکا در مذاکرات هسته‌ای تضعیف موقعیت جمهوری اسلامی ایران و تقویت خوی سلطه‌گرانه خود بود؛ سیاست‌مداران آمریکایی نه اکنون و نه هیچ وقت دیگری به گونه‌ای مذاکره نخواهند کرد تا منافع ملی ایران تامین شود سران این کشور حتی راضی به غنی‌سازی 5 درصد در داخل خاک ایران نمی‌شوند.

نماینده مردم زابل و زهک با بیان اینکه آمریکایی‌ها با اسلام ناب و نظام جمهوری اسلامی مشکل اساسی دارند گفت: سیاست‌مداران آمریکایی هیچ اقدامی در جهت تقویت ایران اسلامی نخواهند کرد. در صورت استمرار این رویه سلطه‌گرانه توافق نهایی حاصل نمی‌شود البته ایران توانست در توافق اولیه با 1+5 تاحدودی موفقیت حاصل کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشدار داد: باید توجه داشته باشیم که هرقدر در برابر آمریکا و سیاست‌هایش عقب‌نشینی کنیم،‌ خواسته‌های نامشروع آنان افزایش می‌یابد. آنان که فکر می‌کنند آمریکا به عنوان کشوری اقتدارگرا روزی به درد ایران خواهد خورد سخت در اشتباهند سیاست‌مدران آمریکایی در دام خودبزرگ‌بینی و زیاده‌طلبی گرفتارند و دین و احکام شریعت به ما اجازه سلطه کافر بر مسلمان را نمی‌دهد بنابراین با تعامل با سایر اعضای 1+5 باید روزنه باز شده در توافق اولیه را به نفع کشور توسعه دهیم.

وی خطاب به هیات مذاکره کننده هسته‌ای گفت: تیم مذاکره کننده باید به شکلی مذاکرات را مدیریت کند تا سایر اعضای 1+5 را با اهداف خود همراه کند به بیان دیگر کار تیم مذاکره کننده هسته‌ای برای جدا کردن 1+5 از سیاست‌های آمریکایی بسیار مشکل است و تا زمانی که این گسست بین 1+5 و آمریکا اتفاق نیفتد نخواهیم توانست مذاکرات را آنطور که خواست نظام است به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام

کد N289467