رزمایش‌های "شیر آماده" در اردن با مشارکت 24 کشور

اردن

مسئولان اردنی اعلام کردند که 13 هزار سرباز از 24 کشور در رزمایش‌های "شیر آماده" مشارکت خواهند کرد که از 25 مه جاری (هفتم خرداد) تا 10 ژوئن آتی (20 خرداد) در اردن برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری رسمی اردن گزارش داد: فرماندهی کل نیروهای مسلح اردن با همکاری طرف آمریکایی و با مشارکت حدود 24 کشور دوست و برادر رزمایش مشترک شیر آماده را در سال جاری میلادی برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری اردن، نیروهای زمینی، هوایی و دریایی که احتمالا تعداد آن‌ها به بیش از 13 هزار سرباز خواهد رسید، در این رزمایش مشارکت خواهند کرد. علاوه بر این نیروها، هزاران تن از نیروهای نهادهای مدنی دولت نیز در این رزمایش مشارکت می‌کنند.

خبرگزاری اردن گزارش داد: این رزمایش با هدف مبارزه با تروریسم، برنامه‌ریزی برای عملیات آتی، محافظت از تاسیسات حیاتی و اجرای عملیات لجستیکی مشترک برگزار می‌شود.

در این رزمایش پیمان ناتو، آمریکا، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، بلژیک، لهستان، استرالیا، کانادا، ترکیه، پاکستان، تاجیکستان، قزاقستان برونئی، عربستان، عراق، مصر، کویت، قطر، بحرین، امارات، لبنان و اردن مشارکت دارند.

آخرین رزمایش شیر آماده در ژوئن سال گذشته با مشارکت هشت هزار نظامی از 19 کشور برگزار شد.

انتهای پیام

کد N289396