گروه موسوم به «ارتش ملی لیبی» انحلال پارلمان را اعلام کرد

سیاسی

در همین حال گزارش‌هایی از ادامه نبرد در دو منطقه بنغازی و اصابت موشک به فرودگاه این شهر در بامداد امروز - دوشنبه - منتشر شده است.

افراد مسلحی که روز یک‌شنبه به ساختمان مجلس لیبی حمله کردند، ‌ با صدور بیانیه‌ای خواستار تعلیق انتقال قدرت به شبه‌نظامیان شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از رادیو اروپای آزاد، در همین حال گزارش‌هایی از ادامه نبرد در دو منطقه بنغازی و اصابت موشک به فرودگاه این شهر در بامداد امروز - دوشنبه - منتشر شده است.

ساعتی پیش از حمله این نیرو‌ها به مجلس در صبح یک‌شنبه، «احمد معیتیق» نخست‌وزیر جدید لیبی، اعلام کرده بود که اعضای کابینه دولت خود را تعیین کرده است.

«مختار فرنانه» افسر سابق پلیس لیبی، در بیانیه‌ای که یکشنبه شب از تلویزیون «الاحرار» پخش شد، خود را نماینده گروه مسلح موسوم به ارتش ملی لیبی خواند و انحلال مجلس این کشور را اعلام کرد.

فرنانه گفت که اقدام مسلحانه آن‌ها کودتا نیست. وی با این حال تاکید کرد که مجلس لیبی باید قدرت خود را به کمیته ۶۰ نفره قانون اساسی که ماه مارس گذشته انتخاب شد، ‌ تحویل دهد.

وی همچنین این کمیته را مسئول نظارت بر عملکرد دولت موقت و همکاری با کمیساریای عالی برای برگزاری انتخابات مجلس و ریاست‌جمهوری در موعد مقرر، دانست.

کد N289312