تاکید اشتاین‌مایر بر همکاری با روسیه در مورد بحران اوکراین

وزیر امور خارجه آلمان معتقد است که غرب باید به جای مقابله با روسیه بر سر مساله اوکراین با مسکو همکاری کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر امور خارجه آلمان در مصاحبه‌ای با روزنامه "دی تورینگیشن لاندسایتونگ" گفت: همکاری با مسکو از جوانب بسیار زیادی از اهمیت و حساسیت زیادی برخوردار است که از جمله آن می‌توان به همکاری‌ها در مورد مسئله سوریه و افغانستان اشاره کرد.

وزیر خارجه آلمان از جانب سیاستمداران مخالف به دلیل اقداماتش در قبال روسیه مورد انتقاد قرار گرفته است.

برخی از سیاستمداران مخالف نیز به این مساله پرداختند که آلمان اقدام مناسبی در قبال رویکردهای روسیه از خود نشان نداده و به مساله اوکراین آنچنان که باید نپرداخته است.

اشتاین‌مایر همچنین در این مصاحبه اذعان کرد که هیچ استراتژی مشخصی را برای تضمین موفقیت در قبال روسیه در نظر ندارد اما ابراز اطمینان کرد که درگیری‌ها دراوکراین باید از طریق ابزارهای مسالمت‌آمیز حل‌وفصل شود و متعهد شد که هر کاری که در حیطه قدرتش باشد انجام می‌دهد تا به این هدف دست پیدا کند.

وزیر امور خارجه آلمان ادامه داد: بحران اوکراین نباید با یکسری از اقدامات غیرقابل دسترس به ورطه فراموش سپرده شود.

این مقام مسئول دولت آلمان ابراز نگرانی کرد که اگر راه حل صلح آمیز برای مساله بحران اوکراین یافت نشود، بحران در این کشور افزایش پیدا می‌کند.

وی درباره تحریم‌ها علیه روسیه هشدار داد که این اقدام باعث ضعیف‌تر شدن اقتصاد اروپا می‌شود و اعلام کرد: افرادی که خواستار تحریم‌های اقتصادی هستند باید بدانند که ما تاوان آن را خواهیم داد.

انتهای پیام

کد N289087