فرمانده ارتش پاکستان امروز در کابل

ارتش پاکستان اعلام کرد، ژنرال راحیل شریف، فرمانده ارتش این کشور امروز (دوشنبه) برای گفت‌وگو در خصوص اوضاع امنیتی و مبارزه با تروریسم با فرماندهان ارشد ارتش افغانستان و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به کابل سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، این نخستین نشست سه‌جانبه ژنرال راحیل شریف با ژنرال شیر محمد کریمی، رئیس ستاد کل ارتش افغانستان و ژنرال جوزف دانفورد، فرمانده نیروی بین‌المللی کمک به تأمین امنیت افغانستان موسوم به ایساف خواهد بود.

دفتر روابط عمومی ارتش پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: رئیس ستاد ارتش برای دیداری یک روزه امروز (دوشنبه) به کابل می‌رود. وی نشست‌هایی مهم با فرماندهان ایساف و ارتش افغانستان برگزار خواهد کرد.

در کابل، ژنرال ظهیر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در بیانیه‌ای که در پایگاه اینترنتی این وزارتخانه منتشر شد، اعلام کرد، ژنرال راحیل شریف برای نخستین بار در این نشست سه‌جانبه در کابل شرکت خواهد کرد.

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد: هدف از این نشست سه‌جانبه، گفت‌وگو در خصوص همکاری‌ها در زمینه‌های امنیت و مبارزه با تروریسم است.

این نشست از آن‌جا اهمیت دارد که در زمانی برگزار می‌شود که نیروهای خارجی در حال طرح‌ریزی یک راهبرد خروج هستند و افغانستان و ناتو به همکاری پاکستان برای دفع هر گونه تهدید علیه امنیت افغانستان نیاز دارند.

سفر ژنرال راحیل شریف به افغانستان با تنش‌های اخیر در امتداد مرز مشترک افغانستان و پاکستان هم‌زمان شده است. دو کشور یکدیگر را به تیراندازی به سوی طرف مقابل متهم می‌کنند. افغانستان پنج‌شنبه گذشته مدعی شد یکی از افسران پلیس مرزی این کشور در درگیری‌هایی که با نیروهای پاکستانی در امتداد مرز مشترک در استان قندهار در جنوب افغانستان روی داد، کشته شد.

ارتش پاکستان این ادعاهای مقامات افغانستان را رد کرده و در مقابل نیروهای افغان را به تیراندازی به سوی یک پاسگاه ارتش پاکستان متهم کرد.

انتهای پیام

کد N288994