۰
ادامه رایزنی های میان گروههای سیاسی عراقی؛

دیدار علاوی با بارزانی و رایزنی حکیم با شهرستانی

  • ۲۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
آفریقا و خاورمیانه

در ادامه رایزنی گروههای سیاسی عراقی در حالی که شمارش آرا تقریبا پایان یافته است و باید منتظر اعلام رسمی نتایج بود، رئیس اقلیم کردستان عراق با رئیس فهرست الوطنیه و رئیس مجلس اعلا با دبیر کل تشکل المستقلون دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزار ی مهر به نقل از پایگاه النهرین، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق و ایاد علاوی رئیس فهرست الوطنیه در دیدار با یکدیگر موضوعات انتخاباتی را بررسی و اعلام کردند: انتخابات و نتایج آن فرصت خوبی را پیش روی عراقی ها و گروههای سیاسی قرار می دهد تا روند سیاسی را اصلاح کنند و مشکلات را حل کنند.

در همین راستا عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با حسین الشهرستانی دبیر کل تشکل المستقلون عراق دیدار و گفتگو کرد.حکیم در این دیدار خواستار عمل به مسئولیت از سوی تشکلهای پیروز و تسریع در خدمات رسانی به ملت عراق شد.

شهرستانی نیز تاکید کرد: دوره کنونی عراق حساس است و باید یک طرح ملی بر اساس اصول ملی تدوین شود.

از سوی دیگر بهاء الاعرجی رئیس فهرست تجمع شراکت ملی وابسته به جریان صدر گفت: دولت اکثریت سیاسی سبب مبارزه با فساد و تروریسم می شود.شعار اکثریت تشکلات سیاسی قبل از انتخابات تحقق دولت اکثریت سیاسی است و همه باید در این راستا حرکت کنند.وی افزود: بدون دولت اکثریت سیاسی نمی توان بر فساد و تروریسم غلبه کرد.

این رایزنی ها در حال انجام می شود که کمیته انتخابات عراق از اعلام نتایج انتخابات در فردا خبر داده است.

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.