رسیدگی دادگاهی در سوریه به 30 هزار شکایت از اقدامات تروریستی

الوطن,تروریسم

تهران – ایرنا – روزنامه سوری ˈالوطنˈ روز یکشنبه نوشت: یک دادگاه این کشور در 2 سال گذشته حدود 30 هزار پرونده شکایت از اقدام های مرتبط با تروریسم را گردآوری کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از دمشق، روزنامه الوطن که به دولت سوریه نزدیک است، افزود: در میان متهمان این پرونده حدود 300 شهروند کشورهای عربی به جز سوریه وجود دارند.

این روزنامه با اعلام این موضوع که اتهام های مطرح شده در این پرونده با دست زدن به اقدامات تروریستی ارتباط دارد، افزود: حدود 30 هزار پرونده شکایت از جمله 300 پرونده مربوط به شهروندان کشورهای عربی در این دادگاه در دست بررسی است.

از هنگام آغاز بحران سوریه در مارس 2011 نیروهای دولتی سوریه به رهبری ˈبشار اسدˈ رییس جمهوری این کشور با تروریست های مورد حمایت کشورهای غربی، ترکیه، عربستان سعودی و قطر درگیر هستند.

در گزارش الوطن مشخص نشده است که در هر پرونده شکایت مطرح شده در این دادگاه مبارزه با ترور سوریه، چند متهم وجود دارد.

این روزنامه به نقل از ˈعمار بلالˈ دادستان کل سوریه نوشت: بر اساس قانون تصویب شده در ژوییه 2012، دادستان عمومی می تواند علیه هر کسی که ارتباطی با جنایت های تروریستی داشته باشد، در دادگاه شکایتی مطرح کند.

به گفته بلال، این دادگاه از آغاز سال 2014 میلادی، یکهزار و 500 تن را آزاد کرده است.

این دادگاه با اتهاماتی از جمله قتل، تامین مالی اقدامات تروریستی و تبلیغ به نفع چنین حملاتی، سروکار دارد.

به گفته بلال، دادستانی با توجه به این موضوع که حافظ و مدافع جامعه در برابر جنایت هاست، در این پرونده ها نقش خواهان را به عهده می گیرد.

مترجمام**1486**1010
کد N288593