سفر کرزای به چین/ تصویب طرح راهبردی ارتش افغانستان

آسیا اقیانوسیه

سفر کرزای به چین، تصویب طرح راهبردی 12 ساله ارتش افغانستان و کشته و زخمی شدن هفت نفر بر اثر انفجار در پاکستان از جمله تحولات همسایگان شرقی کشورمان به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتد پرس، حامد کرزای رئیس جمهوری افغانستان در سفری چهار روزه با هدف شرکت در چهارمین نشست سران تعامل و اقدامات اعتماد ساز در آسیا موسوم به "سیکا" و گفتگو با مقامات چینی به پکن می رود .مقامات بلندپایه ایران، افغانستان، جمهوری آذربایجان، بحرین، کامبوج، چین، مصر، هند، عراق، اردن، قزاقستان، قرقیزستان، مغولستان، پاکستان، فلسطین، کره جنوبی، روسیه، تاجیکستان، تایلند، ترکیه، امارات متحده عربی، ازبکستان و ویتنام در این نشست شرکت می کنند.

دواخان مینه پال سخنگوی والی قندهار در جنوب افغانستان نیز از کشته شدن مهاجم انتحاری خبر داد که قصد حمله به اداره امنیت ملی افغانستان را در قندهار داشت.

رسانه ها همچنین از تصویب طرح راهبردی 12 ساله شورای امنیت ملی افغانستان با هدف تقویت قابلیتهای ارتش توسط شورای امنیت ملی این کشور در نشستی به ریاست حامد کرزای رئیس جمهوری افغانستان و انفجار بمب کنار جاده ای در منطقه قبیله ای باجور در شمال غرب پاکستان خبر دادند که یک کشته و شش زخمی به جا گذاشت.

رسانه های پاکستانی با اشاره به اینکه این بمب از راه دور منفجر شد، از انتقال مجروحین این انفجار به مراکز درمانی باجور و آغاز تحقیقات درباره عاملان این حمله خبر دادند.