اخبار امنیتی عراق/

بازداشت سرکرده داعش در غرب الانبار/نامزد انتخاباتی در بغداد ربوده شد

آفریقا و خاورمیانه

بازداشت سرکرده داعش در غرب استان الانبار و ربوده شدن نامزد انتخاباتی در بغداد از جمله خبرهای امنیتی عراق به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، یک منبع پلیس استان بابل عراق امروز اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق عملیات نظامی گسترده ای را برای پیگرد عناصر گروه داعش در شمال این استان آغاز کرده اند که در جریان این عملیات شماری از تروریستها کشته و انبارهای سلاح وابسته به گروه داعش منهدم شد. این عملیات با همکاری نیروهای ارتش و امنیتی و در منطقه "صنیدیج" در شمال بابل صورت گرفت.

خبر دیگر اینکه مسئولان عراق "احمد نزال دلیمان" سرکرده داعش در غرب استان الانبار را بازداشت کردند. نیروهای عراقی همچنین توانستند 2 عضو گروه داعش را در استان الانبار به هلاکت برسانند و 7 خودرو آنها را منهدم کنند.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از وزارت کشور عراق گزارش داد که افراد مسلح ناشناس صبح امروز "رحمان الجزائری" نامزد انتخابات پارلمانی عراق را در شرق بغداد ربودند.

وی که نامزد فهرست سیاسی موسوم به "الوارثون" بود صبح امروز در منطقه جمیله در شرق بغداد در حالی بازداشت شد که پدر و برخی نزدیکان وی هدف تیراندازی قرار گرفتند.

پس از برگزاری انتخابات پارلمانی عراق این نخستین بار است که نامزد انتخابات این کشور ربوده می شود. انتخابات پارلمانی عراق 30 آوریل (10 اردیبهشت) برگزار شد.