یک مقام قضایی:

قضات در تصمیم‌گیری‌ها به موضوع احاطه داشته باشند

سیاسی

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: به دلیل اهمیت و پرمخاطره بودن کار قضاوت، یک قاضی برای اتخاذ تصمیم مناسب قضایی باید نسبت به موضوع احاطه داشته باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جعفر صادق‌منش در مراسم آغاز بیست و دومین دوره توجیهی- نظامی کارآموزان قضایی سازمان قضایی نیروهای مسلح، اظهار کرد: قضات قبل از تکیه زدن و نشستن بر مسند قضاوت باید تمام آموزش ها و مقدمات این کار را طی کنند تا بتوانند قابلیت ها و توانمندی های لازم را برای دادرسی از خود بروز دهند.

وی با اشاره به تفاوت قضاوت در سازمان قضایی نیروهای مسلح با سایر مراجع قضایی، خطاب به کارآموزان گفت: مخاطبین شما، نظامیان هستند که برخورد با این تیپ افراد ظرافت‌های خاص خود را می‌طلبد.

وی افزود: شناخت موضوعات نظامی، هنری است که کارآموزان قضایی برای این که بتوانند در فرآیند توصیف جرم، قانون را با واقعیت بیرونی تطبیق داده و در نهایت تصمیم منصفانه بگیرند باید به آن مجهز شوند.

فرمانده دانشگاه علوم و فنون فارابی نیز در ابتدای این مراسم به تشریح جزئیات برگزاری این دوره پرداخت و گفت: در دوره بیست و دوم 44 نفر از کارآموزان قضایی حضور دارند.

وی افزود: کل ساعات آموزش نظری و عملی 170 ساعت و دوره نظری یک ماهه است و بعد از آن دوره آموزش تیراندازی و بازدید از منطقه یکم دریایی ارتش پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام

کد N287985