30 اردیبهشت زمان رسیدگی به پرونده سرای دلگشا

ديوان عدالت اداري

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دیوان عدالت اداری از رسیدگی به پرونده سرای دلگشا در یکی از شعب تجدیدنظر دیوان عدالت اداری در روز 30 اردیبهشت خبر داد.

علی اکبر بختیاری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: شعبه تجدید نظر دیوان عدالت اداری روز 30 اردیبهشت را برای رسیدگی به پرونده سرای دلگشا تعیین کرده است.

وی گفت: این پرونده با حضور طرفین در شعبه تجدیدنظر رسیدگی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در سال 88 شکایتی از سوی مالک بنایی در میدان 15 خرداد با نام سرای دلگشا با موضوع بی توجهی سازمان میراث فرهنگی به وظایفش در قبال این بنا به دیوان عدالت اداری ارائه کرد و دیوان بر اساس شکایت صورت گرفته، این ملک را از فهرست آثار ملی خارج کرد.

سپس مالک بنا از شهرداری تقاضای مجوز ساخت و ساز در این بنا را کرد و شهرداری تهران در سال 89 مجوز ساخت 11 طبقه را به مالک سرای دلگشا داد، اما کمیسیون ماده 5 شهرداری طی مصوبه‌ای، ساخت وساز در این بنا را محدود کرد.

مالک بنا از این تصمیم کمیسیون ماده پنج شهرداری تهران به دیوان عدالت اداری شکایت کرد و دیوان نیز با توجه به مجوز ساخت و ساز از سوی مالک، مصوبه کمیسیون یاد شده را ابطال کرد، ولی شهرداری تهران و سازمان میراث فرهنگی، به این تصمیم دیوان اعتراض کردند و به همین دلیل پرونده به شعبه تجدیدنظر رفت.

انتهای پیام

کد N287912