یک عضو کمیسیون صنایع:

تاختن اصلاح‌طلبان و اصولگرایان به هم فقط نظام را تضعیف می‌کند

یک عضو کمیسیون صنایع مجلس خواهان توجه بیشتر به تعاونی‌های کشاورزی و عرضه مستقیم محصولات شد.

‌به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سید عنایت‌الله هاشمی عضو کمیسیون صنایع مجلس در نطق میان دستور خود ضمن ابراز تاسف از اینکه محصولات کشاورزی به چند برابر قیمتی که تولیدکنندگان آن را عرضه می‌کنند در شهرها به فروش می‌رسد گفت: لازم است دولت با کمک به تعاونی‌ها زمینه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در کشور را فراهم کند.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه با بیان اینکه شاهد ظلم و جنایت در تمام دنیا و به خصوص کشور خودمان هستیم، گفت: استکبار جهانی شیعه را با شیعه و شیعه را با سنی به جان هم می‌اندازد و اسلام‌هراسی به راه می‌اندازند. بودجه کشورهای اسلامی هم صرف کشتار و مقابله با یکدیگر می‌شود.

هاشمی ادامه داد: اینکه خانواده شهدا شاهد این اختلاس و اختلاف طبقاتی باشند نامناسب است بحث‌های داخلی جنبه دلسوزی دارد اما نباید اجازه دهیم که مسائل کوچک بزرگ شوند. اینکه اصلاح‌طلبان و اصولگرایان به هم می‌تازند و این بحث‌ها را به رسانه‌ها می‌کشند به غیر از تضعیف نظام فایده‌ای ندارد.

وی با اشاره به موقعیت کشور گفت: توانمندی‌های ما بسیار است موقعیت استراتژیک حضور نخبگان و جوانان باعث می‌شود که ضرورت برای دولت ایجاد شود تا از این توانمندی‌ها استفاده کند و در برابر توطئه‌ها ایستادگی کند.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه نطق خود از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست تا طرح‌های نیمه کاره رها شده را شناسایی و تکمیل آنها را در دستور کار قرار دهد و گفت: لازم است اختیارات مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها افزایش پیدا کند تا مسئولان این همه مجبور به مراجعه به وزارتخانه‌ها نباشند.

هاشمی همچنین با ابراز تاسف از اینکه نظارت به بانک‌ها کافی نیست‌، گفت: ظلمی که در بانک‌ها به مردم روا می‌شود به اقتصاد ضربه می‌زند.

وی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش خواهان تکمیل پروژه‌های راه‌سازی، تکمیل پروژه‌های آب شرب، گازرسانی به روستاها، تکمیل سدهای نیمه کاره، توجه به پتانسیل گردشگری در منطقه و پرداخت خسارت باغداران ناشی از سرمازدگی شد.

انتهای پیام

کد N287569