فیصل مقداد: ما تحت حملات و مداخله آشکار مدعیان دموکراسی هستیم

سیاسی

معاون وزیر امور خارجه سوریه معتقد است که فرانسه، انگلیس و آمریکا به حمایت از تروریست‌ها در سوریه می‌پردازند.

معاون وزیر امور خارجه سوریه معتقد است که فرانسه، انگلیس و آمریکا به حمایت از تروریست‌ها در سوریه می‌پردازند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، فیصل مقداد، معاون وزیر امور خارجه سوریه گفت: این کشورها به دنبال خنثی کردن و انحراف اصلاحاتی هستند که با هدف تقویت دموکراسی، برقراری حقوق بشر و ایجاد یک کشور قانونمند انجام می‌شود.

وی همچنین افزود: اسرائیل به دنبال تضعیف انتخابات ریاست جمهوری سوم ژوئن 2014 سوریه است. ما زیر حملات آتشبار و مداخله واضح کشورهایی هستیم که مدعی دموکراتیک بودن هستند، اما در حقیقت هیچ ایده‌ای به معنای دموکراسی ندارند.

معاون وزیر امور خارجه سوریه اعلام کرد: دولت‌های غربی سیاستی با استانداردهای دوگانه در پیش گرفته‌اند. رهبران این کشورها فاسد هستند و به همین خاطر از تروریست‌ها و قاتلان و گروه‌هایی نظیر دولت اسلامی شام و عراق، جبهه النصرة و جبهه اسلامی حمایت و پشتیبانی می‌کنند. عربستان نیز خود مهد وهابی‌گری و مدارس تندروی اسلامی است.

در همین حال، یک منبع قضایی در سوریه روز شنبه و چند هفته پس از آنکه فرانسه سیاست‌هایش را در جلوگیری از تبدیل شدن مسلمانان فرانسه به افراد رادیکالی ارائه کرد، گزارش داد که هفت مرد مظنون به حضور در صحنه نبرد در جنگ داخلی سوریه در پی دستگیر شدنشان در استراسبورگ تحت بازرسی و بازجویی‌های رسمی قرار گرفته‌اند. این هفت تن 23 تا 25 سال سن دارند و مظنون هستند که سال گذشته میلادی به سوریه رفته‌اند تا علیه دولت بشار اسد، رئیس‌جمهوری این کشور بجنگند.

انتهای پیام

کد N287409