نتایج نهایی انتخابات عراق عصر امروز یا فردا اعلام می‌شود

سیاسی

بعد از گذشت حدود سه هفته از برگزاری انتخابات پارلمانی عراق کمیسیون عالی مستقل انتخابات این کشور اعلام کرد که نتایج نهایی انتخابات یا عصر امروز (یکشنبه) یا فردا اعلام خواهد شد.

بعد از گذشت حدود سه هفته از برگزاری انتخابات پارلمانی عراق کمیسیون عالی مستقل انتخابات این کشور اعلام کرد که نتایج نهایی انتخابات یا عصر امروز (یکشنبه) یا فردا اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه اماراتی البیان، سربست مصطفی، رئیس شورای کمیسیونرهای وابسته به کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق در کنفرانس خبری در بغداد اعلام کرد که به علت شمارش مجدد برخی آرا و بررسی شکایت‌ها کمیسیون مستقل انتخابات در اعلام نتایج نهایی تاخیر کرد.

وی خاطرنشان کرد: کمیسیون انتخابات تمام تدابیر لازم را برای تضمین شفاف عمل کردنش اتخاذ کرد و این امر تمامی دفاتر استان‌ها را واداشت تا سی‌ دی‌های مربوط به شمارش آرا را بررسی کنند.

وی خاطرنشان کرد: در روز اعلام نتایج تمامی نمایندگان فراکسیون‌های سیاسی و نمایندگان جامعه جهانی از جمله سفرا و نمایندگان سفارتخانه‌های عربی و غیرعربی در عراق حضور خواهند داشت و سی‌دی‌هایی مربوط به تصاویر شمارش آرا را دریافت خواهند کرد.

همچنین مقداد شریفی، رئیس اداره انتخابات در کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق اعلام کرد که نتایج انتخابات ظرف دو روز آینده اعلام خواهد شد.

شریفی اعلام کرد: میزان رای گیری در برخی مناطق بغداد بیشتر بوده است.

کمیسیون انتخابات عراق اعلام کرد که میزان مشارکت در انتخابات شورای استان‌های منطقه کردستان عراق به 92 درصد رسید و احتمال می‌رود که نتایج این انتخابات روز پنجشنبه در استان اربیل اعلام شود.

انتخابات شورای استان‌های منطقه کردستان عراق همزمان با انتخابات پارلمانی این کشور در 30 آوریل برگزار شد.

کاطع زوبعی، عضو شورای کمیسیون انتخابات گفت: تعداد شکایت‌های مربوط به انتخابات به بیش از 20 هزار شکایت رسیده است.

زوبعی تاکید کرد: شورای کمیسیون انتخابات چهار کمیته را برای بررسی شکایت‌ها تشکیل داده بود که مجموع شکایت‌های رای دهندگان به 20 هزار و 30 شکایت رسید.

وی خاطرنشان کرد: به علت شکایت‌های عدیده در استان‌های کرکوک، صلاح‌الدین، نینوا و الانبار شمارش آرا با تاخیر همراه بود.

انتهای پیام

کد N287408