۱

طرح انتقال پایتخت به کمیسیون شوراها برگشت/ نام طرح تغییر کرد

  • ۶بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس

نایب رئیس کمیسیون شوراها از تغییر نام طرح انتقال پایتخت به « طرح بررسی ساماندهی و تمرکززدایی از تهران و چگونگی انتقال پایتخت سیاسی و اداری» خبر داد و همچنین این طرح به دلیل بار مالی به کمیسیون شوراها و امور داخلی بازگشت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در ادامه دستور کار امروز مجلس گزارش شور دوم کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد طرح انتخاب پایتخت مورد بررسی قرار گرفت.

کولیوند نایب رئیس کمیسیون شوراها در ابتدای گزارش این کمیسیون گفت: نام این طرح به طرح بررسی ساماندهی و تمرکززدایی از تهران و چگونگی انتقال پایتخت سیاسی و اداری تغییر کرده است تا در ضمن بررسی این طرح سوء تفاهم برای انتقال پایتخت ایجاد نشود.

وی همچنین گفت: شورای ساماندهی مسئولیت این طرح را بر عهده دارد و به آن رسیدگی می کند.

در ادامه بررسی این طرح مفتح نماینده تهران با پیشنهاد حذف 8 بند اول ماده 1 این طرح گفت: اخطار اصل 75 را به این طرح وارد می دانم و این طرح بار مالی دارد.

علاوه بر مفتح پورابراهیمی نماینده کرمان و توکلی نماینده تهران موافق با این اخطار اصل 75 قانون اساسی مبنی بر بار مالی این طرح بودند.

لاریجانی در پاسخ به این اخطار گفت: این اخطار را وارد می دانم و این طرح بار مالی دارد بنابراین این طرح به کمیسیون بر می گردد تا مشکل بار مالی اش حل شود.

وی افزود: اگر دولت موافق با این طرح است رسیدگی کند و موافقت خود را به صورت علنی و کتبی بنویسد تا مشکل بار مالی این طرح حل شود.

به گزارش مهر، چندی پیش کلیات طرح انتقال پایتخت در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و قرار بود در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی به جزئیات این طرح پرداخته شود.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.