امیدواری مادورو به نتیجه‌بخش بودن مذاکره با رهبران مخالف با کمک خارجی‌ها

سیاسی

رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفت: امیدوار است تا پس از دیدار رهبران مخالفان با وزرای امور خارجه کشورهای آمریکای جنوبی، با مخالفان مذاکره کند.

رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفت: امیدوار است تا پس از دیدار رهبران مخالفان با وزرای امور خارجه کشورهای آمریکای جنوبی، با مخالفان مذاکره کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی صدای روسیه، ائتلاف مخالفان "اتحاد دموکراتیک" قرار است امروز (یکشنبه) با وزرای امور خارجه برزیل، کلمبیا و اکوادور و همچنین سفیر واتیکان در کاراکاس دیدار کند.

‌هدف از این دیدارها ادامه مذاکرات با دولت چپ‌گرای افراطی نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا پس از سه ماه اعتراضات خشونت‌آمیزی خیابانی است که منجر به کشته شدن 42 تن و زخمی شدن بیش از 800 تن دیگر شده است.

ائتلاف مخالفان "اتحاد دموکراتیک" اعلام کرد: پس از دستگیری صدها دانشجوی معترض، تمامی مذاکرات با دولت ونزوئلا متوقف می‌شود.

‌مادورو دو روز پیش در کنفرانسی خبری گفت که امیدوار است مذاکرات با وزرای امور خارجه آرام و بدون هیچ گونه فشار باشد و برای ونزوئلا برنامه‌ای مثبت حاصل کند. رهبران مخالف ونزوئلا 10 آوریل سال جاری میلادی مذاکراتی محتاطانه با دولت آغاز کردند اما پیشرفت اندک و نتایج کمی به همراه داشت.

مادورو گفت: آن‌ها می‌گویند که مذاکرات باید نتیجه‌بخش باشد. در چه رابطه‌ای باید به نتیجه برسیم؟ این مذاکرات به تنهایی یک نتیجه مثبب است. وی افزود: مسائل غیرقابل قبولی وجود دارند که از سوی مخالفان مطرح شده است.

‌ائتلاف اتحاد دموکراتیک یک جبهه ضد دولتی متشکل از 30 حزب است که شامل گروه های جناح راست و چپ می‌شود.

انتهای پیام

کد N287103